خواب برای داشتن یک زندگی سالم ضروری است و به بدن ما امکان استراحت و حفظ سلامت روحی و جسمی را می‌دهد. خواب برای عملکرد مغز ما نیز حیاتی است؛ خوابیدن باعث تحکیم و سازماندهی رویدادهای روز می‌شود. به همین ترتیب، خواب کافی به ما امکان می‌دهد تا مراحل مختلف خواب را طی کنیم و به خوابی که سیستم بدن را تنظیم می‌کند، دست پیدا کنیم. اگر خواب برای بزرگسالان فوق‌العاده مهم است، می‌توانید تصور کنید که برای نوزادانی که هنوز در حال رشدند چقدر مهم است!

خواب برای نوزادان حیاتی است. مغز و بدن آنها به رشد کافی نیاز دارد. هنگامی که نوزادان می‌خوابند، انرژی خود را بازیابی می‌کنند، بدن آنها هورمون رشد آزاد می‌کند و یافته‌های روز را تلفیق می‌کند. خوابیدن به آنها کمک می‌کند تا با انرژی کافی برای حرکت و سینه‌خیز رفتن در اطراف، آمادهٔ کاوش در محیط پیرامون خود باشند. همچنین به آنها کمک می‌کند روحیهٔ خوبی داشته باشند و سرحال باشند.

براساس اعلام بنیاد ملی خواب، محدودهٔ خواب نوزادان ۱۲-۱۰ ماهه بین ۱۵-۱۲ ساعت است. برخی از نوزادان کمتر، بین ۱۱ تا ۱۳ ساعت و برخی دیگر بیشتر تا ۱۹ ساعت در روز می‌خوابند. بااین‌حال، متخصصان توصیه نمی‌کنند که کودک بیشتر یا کمتر از این بازهٔ ۱۹-۱۱ ساعته بخوابد. اگر کودک شما بیشتر می‌خوابد، می‌توانید چرت‌های روزانهٔ او را کوتاه کنید تا در طول روز تحریک‌پذیری کافی داشته باشد. اگر خواب کمتری دارد، سعی کنید روی برنامهٔ منظم خواب او تأکید کنید. به خاطر داشته باشید که فقط بعد از سال اول، ساعات خواب توصیه‌شده ۱۱ تا ۱۴ ساعت در روز است.