در سراسر جهان ، مردم از ابزارهایی مانند FaceTime و Skype برای ارتباط با خانواده و دوستان خود استفاده می کنند. فرزندان ما چطور؟ آیا آنها این تعاملات روی صفحه با عزیزان را درک می کنند و رشد می کنند؟

تیمی از محققان کالج لافایت ، به سرپرستی پروفسور لورن جی مایرز ، دکترا ، کودکان 1 تا 2 ساله را مورد مطالعه قرار دادند تا بفهمند چه عواملی از این تعاملات FaceTime به دست می آورند و می خواهند کشف کنند که آیا این روابط ایجاد می کنند و از طریق چت ویدیویی از مردم بیاموزید. در این مطالعه 60 کودک زیر 2 سال به دو گروه تقسیم شدند. هر گروه یک هفته تعامل گپ ویدیویی در زمان واقعی یا فیلم های از قبل ضبط شده از کلمات ، اقدامات و الگوهای جدید را تجربه کرده است.

محققان دریافتند كه كودكان به هر دو نفر در این ویدئو توجه كرده و پاسخ می دهند ، اما فقط در چت ویدیویی تعاملی با همكار با شریک زندگی پاسخ می دهند (مانند تقلید از كف زدن بعد از اینكه شخص در آن فیلم انجام دهد). به همین ترتیب ، پس از یک هفته گپ ویدئویی ، کودکان در شرایط زنده اطلاعات اجتماعی و شناختی را آموختند. به عنوان مثال ، آنها کسی را که از طریق چت ویدیویی با او صحبت کرده بودند ترجیح داده و تشخیص دادند و کلمات و الگوی جدیدی را آموختند.

زمانی که شریک زندگی از قبل ضبط شده بود و واقعاً نمی توانست کودک را ببیند یا بشنود ، یادگیری رخ نداد و مطابق آن پاسخ داد. آنها شواهدی یافتند که نشان می دهد بچه ها می توانند تفاوت بین تعاملات زنده و تعاملات “کاذب” از پیش ضبط شده را تشخیص دهند که پس از سؤال و پاسخ به مکث ، مکث می کنند – شبیه بسیاری از برنامه های محبوب کودکان در تلویزیون.

طبق این مطالعه ، در حدود 17 ماهگی کودکان شروع به یادگیری از تعاملات ویدئویی زنده با افراد واقعی می کنند. مایرز می گوید: “آنها شروع به درک اینکه آن شخص در صفحه چه کسی است ، می کنند و می توانند از تعامل ویدئویی زنده با آنها چیزی معنی دار کسب کنند.”

بنابراین می توانید با خیال راحت بدانید که کودک نوپا شما می تواند از اعضای خانواده مانند مادربزرگ و مادربزرگ پیوند برقرار کند و با آنها پیوند ایجاد کند – حتی اگر آنها از نظر جسمی زیاد آنها را نبینند. ابزار چت تصویری زنده کمک می کند تا پلی بین آنها ایجاد شود.


منابع:

Lafayette College. (2016, July 15). New study of toddlers sheds light on value of Facetime video chat as meaningful interaction. ScienceDaily. Retrieved August 30, 2016 from www.sciencedaily.com/releases/2016/07/160715115023.htm

Lauren J. Myers, Rachel B. LeWitt, Renee E. Gallo, Nicole M. Maselli. Baby FaceTime: can toddlers learn from online video chat? Developmental Science, 2016; DOI: 10.1111/desc.12430