اینکه بتوانید اولین قدم‌های کودک خود را ببینید یک تجربهٔ شگفت‌انگیز است!

ما قبلاً در مورد اهمیت رسیدن به مراحل رشدی خاصی مانند ایستادن یا سینه‌خیز رفتن صحبت کرده‌ایم. امروز ما یک موضوع بسیار هیجان‌انگیز را انتخاب کرده‌ایم که برای وقتی که فرزندتان اولین قدم‌های خود را برمی‌دارد بسیار مهم است؛ فشار دادن و کشیدن اشیا برای حفظ تعادل.

ممکن است به نظر برسد که نگه داشتن یک شیء هنگام راه رفتن می‌تواند برای کودک شما پیچیده باشد. اگر او به سختی راه می‌رود، احتمالاً شما فکر می‌کنید انجام هم‌زمان دو کار ممکن است تعادل او را تحت تأثیر قرار دهد. دقیقاً برعکس است! تحقیقات نشان می‌دهد که حمل یک جسم ممکن است کمک کند که کودک بتواند بهتر تعادل خود را حفظ کند.

کودکان نوپا هنگام حمل جسم تعادل خود را بهتر کنترل می‌کردند اما چرا؟ یک توضیح احتمالی این است که ممکن است نگه داشتن چیزی به آنها اعتماد به نفس بدهد. این می‌تواند تأثیری مشابه با تکیه کردن به مبلمان داشته باشد. علاوه‌براین مزیت، حمل خودجوش اشیا می‌تواند فرصتی عالی برای کودکان فراهم کند تا مهارت‌های دستی و حرکتی را هم‌زمان با تعامل با محیط خود ترکیب کنند.

در اینجا چند روش وجود دارد که کوچولوی شما بتواند از اشیای اطرافش هنگام برداشتن اولین قدم‌ها به‌خوبی استفاده کند:

  • هنگام حمل شیء با هر دست، به حالت ایستاده راه برود.
  • به پهلو راه برود، در حالی که شیء را در یک دست گرفته است برای پشتیبانی با دست دیگر خود، محکم دستهٔ مبلی را بگیرد.
  • اگر فرزند شما در حال حاضر روی مهارت‌های سینه‌خیر رفتن خود کار می‌کند، ممکن است موقعیت‌های زیر را داشته باشید:
  • روی دست‌ها و زانوها می‌خزد و با یکی از دست‌ها جسمی را از کف زمین هل می‌دهد.
  • حین سینه‌خیز رفتن شیء را در دهان می‌گذارد.
  • در حالی که جسم را زیر یک بازو گرفته است، سینه‌خیز می‌رود.

این نه تنها برای مهارت راه رفتن بلکه برای رشد شناختی و اجتماعی کوچولوی شما خوب است. با انجام این کار به او فرصتی داده می‌شود تا در مورد خصوصیات اشیا و نحوهٔ تعامل با جهان با استفاده از روش‌های جدید بیاموزد. سعی کنید یک سبد پر از اسباب‌بازی و اشیا داشته باشید تا بتواند آنها را در نزدیکی خود نگه دارد.