آیا موسیقی می‌تواند فوایدی بیش از خواندن برای کودکتان داشته باشد؟

موسیقی به بخشی طبیعی از رشد کودک نوپا تبدیل شده است و می‌تواند به شروع یادگیری کمک کند و ثابت شده است که کودک از مزایای یادگیری آن تا آخر عمر بهره خواهد برد. موسیقی همهٔ زمینه‌های رشد و مهارت‌های کودک مانند شناختی، اجتماعی و عاطفی، حرکتی، زبانی و سواد کلی را تقویت می‌کند. کوچولوی خودتان را بسیار با موسیقی آشنا کنید، این به او کمک می‌کند اصوات و معنی کلمات را بیاموزد. به طور خلاصه، موسیقی به همکاری تیمی ذهن و بدن کمک می‌کند.

درک کردن اینکه موسیقی برای رشد کودک شما مهم است به این معنی نیست که باید بروید و تمام پول خود را صرف یک مجموعهٔ موسیقی Baby Einstein یا Baby-Genius کنید یا اینکه باید کودک ۳ سالهٔ خود را در کلاس‌های ویولن ثبت‌نام کنید. افزایش میزان هوش و خوشبختی کودک ممکن است تا حدودی به یادگیری موسیقی بستگی داشته باشد اما به همان سادگی ساختن آهنگ با کودک نوپاست!

یک مطالعهٔ جدید نشان داده است که ساختن موسیقی غیررسمی منظم با کوچولویتان حتی ممکن است مزایایی بیش از خواندن داشته باشد اما یک نکته جالب وجود دارد: برای بهترین نتیجه، ساخت موسیقی مشترک باید در خانه انجام شود که به طور معمول، به این معنی است که شما (والدین) به جای اینکه موسیقی برای کودک خود بنوازید/ پخش کنید، باید درگیر این فرایند شوید و در واقع آن را به یک تجربهٔ اجتماعی تبدیل کنید.

یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه کوئینزلند اطلاعات بیش از ۳۰۰۰ کودک را جمع‌آوری کرد و ارتباط بین آموزش غیررسمی موسیقی خانگی کودکان بسیار خردسال و نتایج شناختی و اجتماعی-عاطفی آن را بررسی کرد. این تیم دریافت که ساخت موسیقی غیررسمی در سنین ۲ و ۳ سالگی می‌تواند به افزایش میزان سواد، مهارت‌های عددی، مهارت‌های اجتماعی و تنظیم توجه و احساسات بهتر در ۵ سالگی منجر شود.

فعالیت‌های موسیقی ساده و سرگرم‌کننده می‌تواند تأثیر بسزایی در رشد مهارت‌های عددی و سواد کودک داشته باشد؛ برای مثال، می‌توانید یک آهنگ شمردن اعداد را بداهه بخوانید یا قافیه‌های جدیدی را با آهنگ‌های آشنا بسازید.

 

لینک های زیر را بررسی کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید:

[ad_2]

Source link

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟