کوچولویتان می‌تواند تمام روز بدود

ما دلیل این موضوع را یافتیم. آزمایش‌های مکرر نشان داده است که عضلات کودکان کمتر از عضلات بزرگسالان خسته می‌شوند. این به دلیل وجود فیبر خاصی در آنهاست که به کودک کمک می‌کند بیشتر انرژی خود را از مسیرهای هوازی دریافت کند، به جای اینکه مانند ما آن را از عضلاتش دریافت کند. کودک نیازی به استفادهٔ زیاد از عضلاتش ندارد و در نتیجه او در صورت خستگی، خیلی سریع بهبود می‌یابد.

این به چه معناست؟

براساس برخی از این نتیجه‌گیری‌ها، دویدن در سنین پایین، زمانی که عضلات در مرحلهٔ استفادهٔ هوازی‌اند، می‌تواند فواید زیادی برای کودک شما داشته باشد. چطور؟ می‌توانید به او کمک کنید تا از تمرینات کوتاه و با شدت زیاد که بر مهارت‌های حرکتی و قدرت عضلانی او مانند دویدن متمرکز است بهره‌مند شود. با استفاده از استقامت در این مرحله، قدرت عضلانی و همچنین تعادل و هماهنگی او تقویت می‌شود.

هنگامی که او این نوع ورزش را انجام می‌دهد، عضلاتش به‌سرعت تقویت می‌شوند و تأثیر آن بیشتر از حدی است که یک بزرگسال تجربه می‌کند. علاوه‌براین، با پرورش این نوع فعالیت‌ها او را تشویق می‌کنید که این کار را به یک عادت تبدیل کند. بیرون رفتن، دویدن و فعالیت بدنی می‌تواند سلامتی‌اش را تضمین کند و خطر ابتلا به بیماری‌ها را کاهش دهد.

با رشد او، توانایی‌اش در دریافت انرژی هوازی کاهش می‌یابد؛ بنابراین داشتن عضلاتی قوی برای پشت سر و همچنین عادت داشتن به انجام فعالیت‌های بدنی برای او مهم می‌شود. این به او کمک می‌کند تا عضلاتش رشد بهتری داشته باشند و هم‌زمان با رشد، هر دو منبع انرژی را حفظ کند که باعث سلامتی، هماهنگی بهتر و روحیه‌ای شادتر می‌شود.

مطالعهٔ دیگری همچنین ارتباط بین فعالیت بدنی و نمرات مدرسه را بررسی کرده‌است؛ این مطالعه که در سوئد انجام شده‌، نشان می‌دهد که دو برابر شدن زمان آموزش فعالیت‌های جسمی در مدرسه تأثیر مثبتی بر پیشرفت تحصیلی کودکان دارد. این ممکن است به این دلیل باشد که ورزش حالت‌های عاطفی را افزایش می‌دهد یا باعث حفظ سلامتی کل بدن می‌شود.

در هر صورت، اکنون زمان مناسبی است تا از تحولات تکاملی کودک خود استفاده کنید و او را به حرکت درآورید! در کنارش بمانید و درگیر فعالیت‌های او شوید. بازی در جست‌وجوی گنج، رفتن به پارک، یا صرفاً بیرون رفتن برای پیاده‌روی می‌تواند کمک زیادی به پیش‌بینی مهارت‌های آیندهٔ او کند. این فرصت را از دست ندهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟