رشد مهارت انگشتان در کودک شما

طبق آکادمی اطفال آمریکا ، بین 2 تا 4 سال ، کودکان شروع به دستیابی به مجموعه ای جدید و پیچیده از حرکات دست و موقعیت انگشت می کنند ، اکنون آنها می توانند هر انگشت خود را به طور مستقل حرکت دهند و قدرت محکم تری دارند. دلیل این امر این است که در حدود 3 سالگی هم کنترل عضلانی و هم مهارت های توجه و تمرکز لازم برای انجام حرکات دقیق انگشت یا دست را ایجاد می کنند. همراه با افزایش آگاهی فضایی و کنترل وضعیتی که در این سن دیده می شود ، مشاهده خواهید کرد که مجموعه جدیدی از مهارت ها ظاهر می شود: مهارت  انگشت. کودک کوچک شما می تواند صفحات کتاب را یکی یکی ورق بزند ، هنرها و صنایع دستی متناسب با سن را مانند چسباندن مواد در ورق های کاغذ بسازد ، از خمیر بازی برای درست کردن اشکال یا شکل ها استفاده کند و حتی اشیا را در سوراخ های نسبتاً کوچک قرار دهد.

افزایش حساسیت به قرارگیری اشیا و روابط و تعاملات احتمالی بین آنها و همچنین افزایش کنترل حرکات بدن وی ، پیامدهای مهم و مهیجی برای مهارت خودمختاری کودک پیش دبستانی شما دارد. به عنوان مثال ، فراتر از علاقه بیشتر به رنگ آمیزی و نقاشی آزاد ، ممکن است متوجه شوید که دختر کوچک شما دکمه های برخی لباس ها را باز می کند ، زیپ های بزرگ را باز و بسته می کند ، از چنگال برای غذا خوردن به طور مستقل استفاده می کند (با برخی از تصادفات گاه به گاه) کاوش در نتایج بی پایان و خلاقیت هایی که ممکن است با بازی با خمیر ، کاغذ ، قیچی کودکان ، مقوا ، بلوک ها و حتی آب ساده انجام دهد!

در اینجا برخی از فعالیت های توسعه مهارت انگشتان وجود دارد که می توانید به کودکتان پیشنهاد دهید:

  • در جعبه شن و ماسه شکل و قلعه بسازید.
  • بازی با تخته های چوبی روشی سرگرم کننده و با ارزش برای توسعه هوش مکانی و مهارت مهارت در دست است.
  • هنگام خواندن یک کتاب داستان ، به او اجازه دهید صفحه را وق بزند.
  • نقاشی آزاد یا رنگ آمیزی با مداد رنگی. این فعالیت برای انجام هماهنگی چشم و دست عالی است ، و اگر مداد رنگی شکسته شود حتی بهتر است! رنگ آمیزی با تکه های کوچک مداد رنگی یک روش عالی برای تشویق حفظ اشیا با انگشت شست و انگشت اشاره است.
  • خمیر بازی را شکل دهید. لمس آن برای کودکان یک تجربه حسی عالی است و کشش آن و فشار دادن مشتی از آن باعث تقویت عضلات دست کودک شما می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟