کار هیجان‌انگیزی که می‌توانید در دوران بارداری انجام دهید این است که اتاق کودک را برای ورود او آماده کنید. شاید شما قبلاً بچه داشتید و فقط لازم است یک سری نکات را اضافه کنید یا شاید اولین‌بار است که مادر می‌شوید و باید از ابتدا شروع کنید. وضعیت فعلی شما هرچه باشد، در ادامه لیستی از موارد ضروری که به احتمال زیاد به آنها نیاز خواهید داشت آورده شده است:

تختخواب: تختخوابی محکم و با رنگی خنثی را انتخاب کنید که بعداً بتوانید از آن برای فرزندان دیگرتان استفاده کنید. شما می‌توانید تختخوابی را انتخاب کنید که هم بتوان از‌ آن برای کودک نوپا استفاده کرد و هم هر زمان که به آن احتیاج دارید بتوان آن را بزرگ‌تر کرد (اگرچه اگر می‌خواهید آن را برای کودک بعدی خود بگذارید، نیازی به انتخاب این نوع تخت ندارید). قبل از تصمیم‌گیری و هنگام بررسی اینکه تختخواب را بخرید یا نه، سابقهٔ ایمنی شرکت تولیدکنندهٔ تخت را بررسی کنید.

تشک تختخواب: سعی کنید تشکی سفت و سبک را انتخاب کنید (ترجیحاً سبک که تعویض ملحفه یا جابه‌جایی آن را برای شما راحت‌تر کند).

گهواره: تهیهٔ آن لزوماً جزء موارد ضروری نیست اما داشتن آنها بسیار خوب است؛ زیرا کوچک‌تر از تختخواب است و در هفته‌های اول راحت‌تر در اتاق خواب شما جای می‌گیرد. خوابیدن کودک در همان اتاقی که شما هستید می‌تواند به شما کمک کند تا برنامهٔ شیردهی او را تنظیم کند. همچنین به کاهش خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد کمک کند. برای خرید وسایلی مشابه تختخواب، ایمنی در انتخاب مهم‌ترین گزینه است و باید اولویت باشد.

مانیتور کودک: آرامش خاطر داشته باشید و همیشه از آنچه در اتاق کودک شما اتفاق می‌افتد مطلع باشید. برای این کار می‌توانید مانیتورهای صوتی و یا تصویری را تهیه کنید.

صندلی گهواره‌ای: راحتی اینجا مهم است، گزینه‌های مختلف را امتحان کنید و یکی از موارد موردعلاقهٔ خود و همسرتان را انتخاب کنید. اگر بچه‌های دیگری دارید یا به زودی به این فکر می‌کنید که بچه‌های دیگری داشته باشید، برخی از گهواره‌ها وجود دارند که دارای یک قفل ایمنی بسیار مفید هستند.

سطل پوشک: اگرچه ضروری نیست، اما می‌تواند کمی زندگی شما را راحت کند و به شما کمک کند تا اتاق کودک را بدون بو نگه‌دارید.

میز تعویض: می‌توانید یک میز تعویض مستقل یا یک صفحهٔ تعویض پیدا کنید. هر دو خوب هستند و به یک منظور عمل می‌کنند، در واقع همه‌چیز به مقدار فضای شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید میز تعویض داشته باشید، باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که بعداً بتوانید  مانند کمد یا فضای ذخیره‌سازی از آن استفاده کنید.

اینها تنها خلاصه‌ای از مواردی است که شما باید قبل از ورود کودک آماده و تهیه کنید. در پایان، شما در حال ایجاد فضایی هستید که کودک شما در آن بزرگ می‌شود، پس از تزئینات خود لذت ببرید و به تمام لحظات خوشی که در آنجا با کودک خود می‌گذرانید، فکر کنید.