نظریه های یادگیری اولیه کودک شما

احتمالاً تاکنون متوجه شده اید ، اما مغز کودک کوچک شما با چنان سرعتی در حال رشد است که می تواند نظریه ها و سیستم های توضیحی را ارائه دهد که ما فکر می کنیم فراتر از ظرفیت سن او است. از همان اوایل ، کودک شما شایسته ، فعال و بصیر است. مطالعات مختلف نشان می دهد که نوزادان به سادگی ناظر “منفعل” نیستند ، بلکه در حال ساخت مجموعه ای از نظریه ها و دانش هستند که به آنها کمک می کند جهان اطراف خود را دریابند و درک کنند.

برخی از نظریه های توضیحی که کودکان از همان سنین پایین شروع به ساختن می کنند عبارتند از:

  • نظریه اشیا – نوزادان اصول اساسی نحوه حرکت اشیا را در مکان و زمان درک می کنند. هر بار که کودک شما با هر اسباب بازی بازی می کند ، بیشتر در حال ساخت این تئوری است که می فهمد چگونه جسم حرکت می کند و چگونه می توان آن را دستکاری کرد.
  • نظریه اعداد – نوزادان شروع به تشکیل دو نوع سیستم عددی می کنند که به عنوان پایه ای برای استفاده ریاضی در آینده عمل می کنند. یکی برای اعداد کوچک ، دقیق و دیگری برای حجم بیشتری از اعداد.
  • نظریه موجودات زنده – نوزادان وقتی می توانند بین موجودات زنده و غیر زنده تمایز قائل شوند ، اصول اولیه این نظریه را درک می کنند یا ایده هایی مانند این که یک زخم در نهایت بهبود می یابد.
  • نظریه ذهن – آنها یک نظریه کاملاً ساده دارند که آنچه مردم به آن نگاه می کنند نشانه آنچه است که به آن توجه می کنند ، این که مردم در نهایت از روی قصد و عمد عمل می کنند و افراد احساساتی (مثبت و منفی) دارند.
  • نظریه رابطه – از طریق بازی اکتشافی ، نوزادان یاد می گیرند روابط گاه به گاه را تشخیص دهند و سپس از این دانش به نفع خود و حل مشکلات مانند نحوه کارکردن اسباب بازی استفاده می کنند.

همه این نظریه ها خوشه های منفرد دانش نیستند. هر یک در چگونگی زندگی روزمره کودک و چگونگی تولید دانش بیشتر، نقشی دارند. با ظهور تحقیقات جدید ، ما دقیقاً می فهمیم که کودک از همان مراحل اولیه چقدر قادر به درک است. در گذشته ، توانایی های شناختی نوزادان دست کم گرفته می شد ، و به همین دلیل افراد بسیاری از فرصت ها برای کشف و توسعه بیشتر این تئوری های در حال ساخت در مورد جهان با کودکانشان را از دست دادند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟