چرا کنترل دست و انگشت بسیار مهم است

هنگامی که کودک کوچک شما قادر است اشیا، ، ظروف یا هر نوع ابزاری را برای انجام موفقیت آمیز هر کاری دستکاری کند ، توانایی های کنترل دست و همچنین قدرت انگشت خود را نشان می دهد. موفقیتهای چشمگیر مانند یادگیری چگونگی سینه خیز رفتن، ایستادن یا راه رفتن در سالهای اول زندگی او آسان است. حتی در این ماه ها ، عضلات ریز دست و انگشتان وی نیز زمینه رشد شناختی ، اجتماعی و عاطفی را برای او فراهم می کنند.

کودک کوچک شما به تدریج یاد می گیرد که چگونه از گرفتن جغجغه با کل مشت خود ، به برداشتن اشیای کوچک ، استفاده از یک دستگیره برای باز کردن یک کشو و دستکاری اسباب بازی های متحرک، برسد. همه این اقدامات ساده به برجسته کردن توانایی هایی مانند قدرت انگشت ، موقعیت انگشت و انزوای انگشت بستگی دارد. اصطکاک ایجاد شده در اثر گرفتن یک جسم و افزایش همزمان نیروی به چنگ گرفتن او برای جلوگیری از افتادن جسم مواردی است که کودک شما نیاز دارد تا بتواند کارهای روزمره را با موفقیت انجام دهد.

هنگامی که کوچولوی شما این موارد را انجام می دهد ، او همچنین در حال رشد دادن تمرکز ، توجه و مهارت های حافظه است. وقتی اشیای کوچک را با انگشتان خود برمی دارد ، روی نگه داشتن آنها به اندازه کافی و بدون حواس پرتی تمرکز می کند تا آنها را درون ظرف دیگری قرار دهد و این عمل را با موفقیت تکرار کند. آگاهی از بدن وی نیز در روند کار نقش مهمی دارد. او باید بداند انگشتانش کجاست ، چگونه باید آنها را قرار داده و آنها را حرکت دهد و چه میزان فشار را باید با هر کدام وارد کند. به طور کلی ، هماهنگی دست و فرآیندهای شناختی او با هم کار می کنند تا اشیا را به روش های مختلف دستکاری کنند.

هر چقدر ساده به نظر برسد ، بهترین راه برای ادامه تقویت این توانایی ها ، ایجاد فرصت برای پسرتان برای دستکاری در انواع اسباب بازی ها و اشیا است (به شرطی که برای او بی خطر باشد). پاره شدن کاغذ ، ورق زدن صفحات ، باز کردن کابینت ها یا درها و دستکاری بلوک های بازی ، کنترل دست و انگشت کودک شما را تقویت و رشد می دهد.

با گذر زمان و تمرین خواهید دید که چگونه این توانایی ها بر مهارت های اساسی مراقبت از خود منعکس می شوند مانند: لباس پوشیدن خود ، مسواک زدن ، بستن بند کفش یا باز کردن جعبه ناهار. همچنین بر توانایی های مهم شناختی مانند توجه به یک تکلیف درسی و نشان دادن توانایی فکری در ارزیابی تأثیر خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟