در میان نوزادان  قرار دادن چیزهایی در دهان خود، معمول است. حتی قبل از تولد ، بچه ها دیده شده اند که انگشت شست خود را می مکند و پس از تولد ، “رضایت دهانی” آنها رشد می یابد. نوزادان برای لذت بردن عاشق مکیدن و به دهن بردن هستند. آنها به عنوان نوزادان تازه متولد شده می توانند با مکیدن پستانک ، پستان ، بطری یا حتی انگشت شست خود را آرام کنند و در ادامه رشد و نمو ، اشیا را به عمد بگیرند و به عنوان وسیله اکتشاف در دهان خود بگذارند.

چرا نوزادان همه چیز را در دهان خود می گذارند؟

  • نوزادان از تمام حواس خود برای کشف دنیای خود از جمله حس چشایی استفاده می کنند.
  • این امر به آنها امکان می دهد آرامش و خود را تسکین دهند.
  • به دهان بردن به آنها امکان می دهد در دهان ، فک ، گونه ها ، زبان و لب های خود هماهنگی ایجاد کنند.
  • این اجازه می دهد تا دهان به بافت ها و احساسات مختلف عادت کنند ، که برای انتقال از شیردهی سینه / شیردهی بطری به مواد جامد بسیار مناسب است.
  • این باعث راحتی در هنگام دندان درآوردن آنها می شود (توجه داشته باشید: دوره دهان لزوماً به معنای این نیست که کودک شما در حال دندان درآوردن است).

آیا کودک من در معرض خفگی است؟

نوزادان دارای یک رفلکس طبیعی گگ هستند که به آنها امکان می دهد اشیایی را که به اندازه زیادی در دهان آنها جلو رفته ، خارج کنند. با این وجود ، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید کودک شما فقط با اسباب بازی های ایمن بازی می کند که خطر خفگی مانند دکمه ها ، چشم های کوچک اسباب بازی یا مهره ها را ندارد ، زیرا خفگی یک احتمال بسیار واقعی و ترسناک است. ابزاری عالی برای ارزیابی خطرناک بودن اسباب بازی اجرای آن از طریق رول دستمال توالت است. اگر به طور مستقیم از بین لوله دستمال رد شود ، خطر خفگی محسوب می شود. اگر کودک شما در حال حرکت است ، اطمینان حاصل کنید که وسایل خطرناکی را که ممکن است به کودک آسیب برساند ، از بین ببرید. اطمینان حاصل کنید که از دادن غذاهایی که می توانند کودک را خفه کنند ، مانند میوه های سخت و سبزیجات خام ، سوسیس ، انگور کامل ، آجیل ، پاپ کورن و غیره خودداری کنید و در آخر ، برای اطمینان ، به کلاس CPR بروید!

آیا لازم است نگران میکروب باشم؟

اگرچه توصیه نمی کنیم کودک شما اسباب بازی های کثیف را به دهان بکشد ، اما مطمئن باشید که از گرد و غبار بیمار نخواهد شد. آنچه باعث بیماری کودکان می شود ، ویروس ها و باکتری ها هستند ، بنابراین اگر کودک کوچک شما با بچه های دیگر که به طور بالقوه بیمار هستند اسباب بازی های خود را به اشتراک نگذارد یا با اشیایی روبرو نشود که می توان آنها را با دست های ناپاک به دست گرفت، احتمالاً کودک کوچک شما بیمار نخواهد شد. هنوز هم بهترین کار این است که از جنبه ایمن پیش بروید و بهداشت مناسب را رعایت کنید ، سعی کنید محیط کودک کوچک خود را تمیز نگه دارید و هر چند وقت یکبار اسباب بازی های او را تمیز کنید.


برای اطلاعات بیشتر به سایت های زیر مراجعه کنید: