با شروع قدم های اولیه کودک ، متوجه خواهید شد که جلوگیری از ضربه خوردن و کبودی تقریباً غیرممکن است. قدم های او متزلزل خواهد بود ، اما با تمرین او تعادل و قدرت لازم را برای حرکت از پله های پر سر و صدا به سمت یک راه رونده کاملاً مطمئن پیدا می کند.

در این مدت ، ممکن است بشنوید یک واکرکودک می تواند به او کمک کند تا یاد بگیرد و از زمین خوردن جلوگیری کند. این درست نیست. برخلاف آنچه از نامش پیداست ، واکر کودک به کودک شما کمک نمی کند روند راه رفتن را یاد بگیرد. در حقیقت ، تمایل به راه رفتن را به کلی از بین می برد. چرا؟

  • واکر کودک از کودک شما زمان مهم برای سپری بر کف زمین برای تقویت عضلات ، کار بر روی مهارت های هماهنگی و همچنین ایجاد لگن و تحمل وزن شانه در حالی که در حالت سینه خیز رفتن است ، از او می گیرد.
  • استفاده از واکر کودک به نوزادان اجازه می دهد تا قبل از آماده شدن بدن برای حرکت، حرکت کنند ، این امر باعث تاخیر در کنترل عضلات ، الگوهای غیرمعمول و دشواری درک فاصله یک شی می شود.
  • هنگام استفاده از واکر کودک ، نوزادان تمایل دارند از انگشتان خود برای حرکت استفاده کنند ، این امر باعث گرفتگی پاها و اختلال در روند رشد راه رفتن می شود.
  • واکر کودک از مرحله مهم نحوه یادگیری بالا کشیدن خود توسط خود نوزادان عبور می کند. این باعث می شود تعادل لازم برای رشد مهارت های مناسب راه رفتن و مهارت های دویدن آینده در آنها تقویت نشود.

آكادمی اطفال آمریكا (AAP) والدین را شدیداً ترغیب می كند كه از واكر کودک استفاده نكنند. در حقیقت ، AAP خواستار ممنوعیت ساخت و فروش واکرهای نوزاد در ایالات متحده شده است ، نه تنها آنها با روند مناسب راه رفتن مداخله می کنند ، بلکه یک خطر ایمنی نیز محسوب می شوند. کودک می تواند بیش از 3 فوت در هر ثانیه حرکت کند ، که باعث می شود ، حتی در نزدیکی یک بزرگسال ، جلوگیری از زمین خوردن بسیار سخت باشد. خطرات احتمالی عبارتند از: غلتیدن از پله ها ، افتادن در استخر یا وان ، رسیدن به اجسام خطرناک یا نوشیدنی های گرم بالاتر ، و در صورت برخورد کودک با مانعی مانند یک اسباب بازی کوچک یا یک فرش ، به راحتی می افتد.

مطالعه منتشر شده در Pediatrics (2018) نشان داد که ، از سال 1990 تا 2014 ، بیش از 230،000 کودک زیر 15 ماه در بخش های اورژانس ایالات متحده به دلیل آسیب های مربوط به واکر کودک تحت درمان قرار گرفتند. حتی با رعایت استانداردهای ایمنی برای واکرهای کودک که از سال 1997 اعمال شده است ، این پیشرفت ها مانع از تمام آسیب ها نشده است. واکرها هنوز چرخ دارند ، بنابراین کودکان هنوز هم می توانند سریع حرکت کنند و به سطوح بالاتر برسند. AAP اظهار می دارد که هیچ فوایدی در واکر کودک وجود ندارد و در واقع می تواند رشد توانایی راه رفتن را به تأخیر بیندازد.

گزینه های بهتر برای کوچک شما:

  • یک مرکز فعالیت ثابت را امتحان کنید. آنها شبیه واکر هستند اما چرخ ندارند.
  • یک واگن محکم یا یک “ماشین هل دادن بچه” استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که اسباب بازی میله ای دارد که کودک می تواند فشار دهد و وزنی دارد تا وقتی خودش را روی آن بالا می کشد، وسیله پایین نمیفتد.
  • حیاط ها یک منطقه امن عالی برای کودکان است که به آنها امکان می دهد سینه خیز رفتن ، نشستن ، بالا کشیدن و گشت زدن در اطراف را انجام دهند.

هنگامی که کودک کوچک شما مهارت های راه رفتن خود را افزایش می دهد ، انواع زیادی از حرکات مهم مورد نیاز است ، اما در مقایسه با کف زمین ، شانس کمتری برای تمرین این موارد در واکر پیدا می کند. همانطور که کودک شما یاد می گیرد با کمک شما راه برود ، احساس متزلزل تعادل خود را بهبود می بخشد. در طی آن هفته ها ، او ممکن است خیلی سریع حرکت کند ، بنابراین مطمئن باشید که نزدیک هستید تا زمانی که احساس کرد تعادل خود را از دست می دهد و می خواهد از شما کمک بگیرد، به او کمک کنید. صبر ، پشتیبانی و تمرین عاشقانه شما به او کمک می کند تا با یادگیری نحوه توقف و تغییر مسیر ، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند. قبل از اینکه بدانید ، او قادر خواهد بود به حالت چمباتمه بنشیند و سپس دوباره بایستد.