عفونت ادراری اگر به‌موقع درمان نشود، می‌تواند موجب عفونت مثانه یا کلیه شود. عفونت کلیه، نوعی از عفونت ادراری است که می‌تواند برای بارداری شما مضر باشد و درنتیجه، باید به‌موقع شناسایی و درمان شود. پزشک با معاینه‌های منظم و بررسی آزمایش ادرار می‌تواند این عفونت‌ها را تشخیص دهد؛ بنابراین انجام دادن این آزمایش در دوران بارداری بسیار مهم است.

اینها برخی از انواع عفونت‌های ادراری‌اند:

  • عفونت مثانه یا ورم مثانه، که در میان زنان جوانی که از نظر جنسی فعال‌اند بسیار شایع است.
  • عفونت‌های دستگاه ادراری در صورت درمان به‌موقع جدی نیستند. برخی از علائم ممکن است شامل احساس سوزش هنگام ادرار، درد یا فشار در کمر یا پایین شکم و ادرار کدر یا با بوی عجیب باشد. حتی اگر معمولاً خطرناک هم نباشد، عفونت‌های دستگاه ادراری ممکن است به عفونت کلیه تبدیل شوند و تهدید بیشتری برای زنان باردار باشد؛ بنابراین اگر احساس تب یا لرز می‌کنید، با پزشک خود مشورت کنید؛ زیرا ممکن است نشانه‌ای از عفونت کلیه باشد.
  • عفونت کلیه در دوران بارداری شایع نیست. این عفونت می‌تواند جدی باشد؛ زیرا خطر تولد نوزاد نارس یا کم وزن را افزایش می‌دهد. این عفونت همچنین می‌تواند به جریان خون مادر منتقل شود و به سلامتی او آسیب برساند.

عفونت‌های ادراری علائم مشابهی دارند: نیاز مداوم به رفتن به دستشویی، درد هنگام داشتن رابطهٔ جنسی، احساس سوزش هنگام ادرار کردن و احساس درد در قسمت تحتانی شکم. این علائم با عفونت‌های کلیوی مشخص متفاوت است که به شرح زیر است: استفراغ، حالت تهوع، کمردرد و تب بالا. در صورت بروز هریک از علائمی که در قسمت بالا گفته شد، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.