بدن شما حداقل برای این نه ماه دیگر فقط بدن شما نیست. شما کوچولوی خود را حمل می کنید و به همین دلیل اکنون مسئولیت ایمنی او را بر عهده دارید. چند راهنما و نکته وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه سفر ایمنی دارید آنها را دنبال کنید.

در طول سه ماهه اول ، شما احتمالاً از سفر با اتومبیل یا هواپیما دلسرد خواهید شد زیرا این زمان زمانی است که سطح انرژی شما بسیار کم است (بدن شما روز و شب کار می کند و جفت را توسعه می دهد) ، حالت تهوع و حالت تهوع صبحگاهی اوج می گیرد ، و شما تازه تمام تغییرات (جسمی و هورمونی) را که به طور حتم با بارداری ایجاد می شوند احساس می کنید. بیشتر خانم ها احساس بهتر و انگیزه بیشتری برای سفر در سه ماهه دوم خود دارند. گفته شده است که این زمان “مطمئن ترین” زمان سفر است ، زیرا کمی انرژی بیشتری دارید ، خطر سقط جنین پایین تر است و شما هنوز یک راه طولانی قبل از زایمان دارید. اگر می توانید، سعی کنید برنامه های سفر در سه ماهه سوم خود را محدود یا از آن صرف نظر کنید. با بزرگتر شدن شکم ، خستگی و نزدیک شدن زایمان ، احتمالاً شما ترجیح می دهید که  در خانه بمانید.

برای اطمینان از سفرهای آسان چه کاری می توانید انجام دهید؟

  • به طور کلی از مقصدهای خاص خودداری کنید.
  • آب و هوای گرم و مرطوب به طور کلی با بارداری میانه خوبی ندارد. حتماً هوای هر کجا را که قصد رفتن دارید بررسی کنید.
  • مقصدهای با ارتفاع زیاد می توانند نفس کشیدن را کمی دشوار کنند (اگر نفس کشیدن برای خود شما سخت است ،دیگر تصور کنید که برای کودک شما چقدر دشوار خواهد بود).
  • مقصدی که به پیاده روی طولانی یا ایستادن به مدت طولانی نیاز دارد را انتخاب نکنید. به یاد داشته باشید ، اکنون که فرد کوچکی را درون خود حمل می کنید، سطح انرژی شما متفاوت است.
  • با پزشک خود مشورت کنید ، اما توصیه های کلی (از شرکت های هواپیمایی ، پزشکان و شرکت های بیمه) نشان می دهد که پس از هفته ۳۶ در هر سفر با هواپیما خود را کاملاً چک کنید.
  • اگر می خواهید سوار هواپیما شوید، حتما صندلی خود را به صورت مناسب انتخاب کنید (کوتاهی راهرو برای آن استراحت های مداوم می تواند کمک حال شما باشد) ، برای کمک به گردش خون خود از راهرو بالا و پایین بروید ، مقدار زیادی آب بنوشید و لباس های گشاد و راحت بپوشید.
  • کپی نامه های پزشک خود را در مورد تاریخ موعد و ترخیص برای سفر و هر گونه پرونده پزشکی که ممکن است به بارداری شما مرتبط باشد ، بردارید.
  • در مورد اطلاعات تماس مراکز درمانی که می توانند در صورت پیش آمدن شرایط اضطراری در طول سفر شما را درمان کنند تحقیق کنید.

قانون طلایی در این مورد این است که همیشه قبل از هر مسافرت با پزشک خود مشورت کنید.