مسافرت با دوستان کوچک ما می‌تواند دلهره‌آور به نظر برسد اما برنامه‌ریزی مناسب باعث می‌شود سفری آسان داشته باشید! چه این یک سفر طولانی جاده‌ای، یک قطار سواری یا حتی پرواز باشد، این ترفندها و نکات به شما کمک می‌کنند.

  1. استفاده از وسایل الکترونیکی را محدود کنید

من می‌دانم که مشغول کردن کودکتان با تبلت یا دستگاه‌های الکترونیکی راحت‌ترین کار است. بااین‌حال، صفحه نمایش‌ها واقعاً همهٔ توجه کودک را به خود متمرکز می‌کنند . یعنی ممکن است کودک شما تمام توجه خود را به سمت تبلت معطوف کند و فراموش کند که چیزهای دیگری هم در جهان وجود دارند. همچنین اغلب به دنبال استفاده طولانی‌مدت از وسایل الکترونیکی، تغییر رفتار کودکان را مشاهده می‌کنیم. برای کودکان ۲ تا ۵ سال زمان نگاه کردن به صفحهٔ نمایش باید حداکثر به ۱ ساعت در روز محدود شود.

  1. سرگرمی‌ای مناسب با خود ببرید

من صحبت دربارهٔ بسته‌بندی مناسب چمدان را فعالیتی گفتاری برای سرگرم کردن دوست کوچک شما می‌دانم. اول، بازی مسافرتی Melissa  و  Doug Memory Travel که یک صفحهٔ نگهدارندهٔ آسان و ۷ کارت بازی برای جابه‌جا کردن است. همچنین اگر با ۲ یا تعداد بیشتری از دوستان سفر می‌کنید، تعاملی نیز محسوب می‌شود. من عاشق کیت مسافرتی کرایولا هستم؛ رنگ‌آمیزی یک تجربهٔ آرامش‌‌بخش است. می‌توانید آن را تعاملی کنید و واژه‌نامهٔ تصویری بازی کنید یا حروف را از آخر به اول جابه‌جا کنید. در آخر تعداد زیادی کتاب برچسب‌دار قابل استفادهٔ مجدد وجود دارد که برای مسافرت بسیار مناسب‌اند؛ زیرا نمی‌توان برچسب‌ها را خراب کرد و می‌توان بارها و بارها با آنها بازی کرد. شما باید بازی‌هایی را با خود به سفر ببرید که بدون قطعاتی باشد که ممکن است گم شوند. بازی‌های کم سروصدا را انتخاب کنید؛ چون صداهای تکراری مانند حفره عمل می‌کنند و مضر هستند و مهم‌تر از همه فعالیت‌هایی را انجام دهید که به کودک خردسال شما انگیزه می‌دهند.

  1. بازی‌های کلمه‌ای برای پیروزی

جای تعجب نیست که من همیشه به بازی‌های کلمه‌ای رأی می‌دهم؛ زیرا آنها به وسایل نیاز ندارند و باعث تقویت گفتار و زبان می‌شوند. سفرها به دلیل تغییر صحنه برای بازی I Spy مناسب‌اند. بازی‌های حدس‌زدنی نیز فوق‌العاده‌اند زیرا باعث تشویق نوبتی بازی کردن، توجه مشترک و خارج از چهارچوب فکر کردن می‌شود. خانوادهٔ من عاشق بازی حدس حیوان‌اند که در آن با بیان حقایقی دربارهٔ حیوان به جواب اشاره می‌کنیم. همچنین به‌تازگی با Family Talk روبه‌رو شدم که مجموعه‌ای قابل حمل از سؤالات بچگانه و مبهم است که بسیار کودک‌پسندند!

  1. برای زمان استراحت برنامه‌ریزی کنید

شما برای حمام کردن و خلاص شدن از همه‌ٔ آن جنب‌و‌جوش‌ها به استراحت نیاز خواهید داشت. یافتن سرویس‌های بهداشتی کوچک و زمین‌های بازی عالی را در اولویت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که توقف‌ها را براساس برنامهٔ معمول دوست کوچک خود تنظیم می‌‌کنید و اگر در قطار یا هواپیما هستید، یک پیاده‌روی ساده در راهرو می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

  1. هوشمندانه میان‌وعده‌ها را آماده کنید

میان‌وعده ها مطمئناً روی رفتار کوچولوی شما و فضای کلی گردش تأثیر خواهند گذاشت. شکم پر – شکر = خوشحالی. اگر می‌توانید از قبل میان‌وعده‌ها را آماده کنید تا به گزینه‌های فست فود یا فروشگاه‌های مواد غذایی مختلف اعتماد نکنید. همهٔ در طول سفر میل به خوردن تنقلات ترد دارند؛ بنابراین مقداری هویج، کرفس یا سیب را برش دهید. همچنین پروتئین برای حفظ احساس سیری بسیار مهم است؛ پس بهتر است مقداری کرهٔ بادام زمینی، رول بوقلمون یا چوب پنیر بسته‌بندی کنید.