• بیش از حد برنامه‌ریزی نکنید. وقتی صحبت از انجام کارها می‌شود، انتظارات منطقی را برای خود تعیین کنید و به جای اینکه برای انجام همهٔ کارها استرس داشته باشید، با انجام کارهای جذاب سرگرم شوید. به آنچه برای کوچولوی خود می‌خواهید فکر کنید و آن را به هدفی که بتوان بعداً آن را دنبال کرد، تبدیل کنید. شما نیازی به جذاب کردن بیش از حد برنامه‌ها ندارید. این جشن فقط با در کنار هم بودن افرادی که دوستشان دارید فوق‌العاده خواهد شد.
  • با هم همکاری کنید. برای مثال، اگر کوهی از هدایا برای بسته‌بندی یا انبوه کاپ کیک و چیزهای خوشمزه دیگر برای پختن دارید، چرا یک دوست خوب یا یکی از اعضای خانواده خود را به خانهٔ خود دعوت نمی‌کنید؛ بنابراین می‌توانید درحالی که از پسر عموی بزرگ‌ترتان می‌خواهید در اتاق دیگر از بچه نگهداری کند، کادوها را بپیچید و کیک‌ها را بپزید.
  • سعی کنید یک برنامهٔ منظم داشته باشید. در تعطیلات زمستانی، ایرادی ندارد اگر به خاطر تعطیلات برنامه‌های معمول و منظم همیشگی کمتر رعایت شوند. بااین‌حال، نوزادان به ثبات و امنیت روزمرهٔ خود نیاز دارند که مثلاً در زمانی که خواب‌آلودند لازم است که برنامهٔ همیشگی‌شان رعایت شود و به رختخواب بروند. به یاد داشته باشید که فعالیت‌ها، مهمانی‌ها و برنامه‌های این فصل می‌تواند حتی اجتماعی‌ترین کودکان را هم کمی خسته یا بدخلق کند.
  • ارتباط با عزیزان خود را در اولویت قرار دهید! اگر فرزندان شما برای کمک به شما خیلی کوچک‌اند، ممکن است لازم باشد وظایفی را که انجام می‌دهید محدود کنید. کوچولوها برای گذراندن اوقاتشان با شما خیلی بیشتر از داشتن دکوراسیون عالی ارزش قائل‌اند. خاطراتی که برای همیشه از آنها به‌خوبی یاد می‌کنید، خاطراتی‌ هستند که سنتی ایجاد می‌کنند و احساس تعلق و شگفتی را در زندگی روزمره به وجود می‌آورند.
  • سعی کنید کمال‌گرایی را رها کنید و راه‌هایی برای پرورش خود پیدا کنید.