در پست های قبلی وبلاگ ، ما در مورد کتاب های عالی برای بچه های کوچک شما صحبت کرده ایم و اکنون فکر می کنیم وقت آن رسیده است که کتاب هایی را برای شما ، مامان و بابا توصیه کنیم!

همیشه خوب است که مطلع باشید ، رشد کودک خود را درک کنید و از طریق خواندنی های خوب ، راه هایی برای تقویت آن پیدا کنید. یافتن کتاب مناسب دشوار است! از این گذشته ، اگر اطلاعاتی که در بر دارد بر روی سبک فرزندپروری شما تأثیر می گذارد ، بهتر است مطمئن شوید که با تحقیقات علمی دقیق پشتیبانی می شود.

در اینجا سه کتاب عالی وجود دارد که ما به شدت توصیه می کنیم:

  1. قوانین مغز برای کودک: چگونه یک کودک باهوش و خوشحال را از صفر به پنج تربیت کنیم نوشته دکتر جان مدینا

دکتر جان مدینا در کتاب خود توضیح می دهد که آخرین تحقیقات علمی در مورد چگونگی تربیت کودکان باهوش و خوشبخت چه می گوید. قوانین مغز برای کودک که به روشی سبک و دوستانه نوشته شده است ، آنچه محققان درباره مغز در حال رشد کودکان و آنچه والدین هر روز تمرین می کنند را به هم متصل می کند. باید حتما ان را بخوانید!

  1. چگونه کودکان موفق می شوند: شن و ماسه ، کنجکاوی و قدرت شخصیت پنهان توسط پل توگ

در این کتاب پرفروش نیویورک تایمز ، روزنامه نگار Paul Tough در مورد اهمیت “مهارت های غیر شناختی” ، که به عنوان “شخصیت” نیز شناخته می شود ، در ایجاد نتایج موفقیت آمیز برای بچه ها را توضیح میدهد. وی تحقیق های موجود را در مورد چگونگی تأثیر والدین بر فرزندان ، چگونگی رشد مهارت های انسانی و شکل گیری شخصیت  را بررسی می کند. چه کسی موفق می شود و چه کسی شکست می خورد؟ چرا بعضی از کودکان رشد می کنند و دیگران راه خود را گم می کنند؟ برای هدایت کودک – یا نسلی از کودکان – به سمت موفقیت چه می توانیم انجام دهیم؟

  1. ذهن در هنگام ساخته شدن: هفت مهارت اساسی زندگی که هر کودک به آن احتیاج دارد نوشته الن گالینسکی

چگونه می توانیم به کودکان کمک کنیم تا در زندگی شکوفا شوند و یادگیرندگان مادام العمر شوند؟ دانشمند الن گالینسکی کار خود را صرف تحقیق در مورد “مهارت های اساسی زندگی” کرده است که کودکان برای دستیابی به توانایی های بالقوه خود نیاز دارند. این مهارت ها عبارتند از: تمرکز و خود کنترلی، تجسم کردن ، گفت و گو کردن ، برقراری ارتباط ، تفکر انتقادی ، پذیرش چالش ها و خود یاد دهی و یادگیری از راه درگیر شدن. در کتابش، گالینسکی استراتژی های توسعه این مهارت ها را در خانه و کلاس توضیح می دهد.

این کتاب ها بخشی از لیست های لازم برای مطالعه هستند. کتاب های شما چطور؟ آیا توصیه های خاص خود را دارید؟ لطفا آنها را در زیر به اشتراک بگذارید!