ارتباط میان فعالیت بدنی و رشد استخوان و عضله در کودکان

ما می دانیم که فعالیت بدنی منظم بسیار مهم است و به معنای واقعی کلمه ، برای شروع هرگز زود نیست. در حقیقت ، ورزش در دوران کودکی بسیار مهم است زیرا قدرت استخوان را در طول رشد بهینه می کند. تحقیقات در مورد مزایای فعالیت بدنی به طور مداوم گزارش می دهد که با استخوان و قدرت عضلانی در ارتباط است ، اما همچنین کسب نتایج بهتر در استخوان را در مراحل بعدی زندگی پیش بینی می کند. بعلاوه ، مشخص شده است که بازی فیزیکی فواید فوری برای رشد کودکان دارد .

استخوان ها و عضلات دختر کوچک شما چارچوبی برای رشد بدن او است. این اسکلت در دو دهه اول زندگی از نظر تراکم و اندازه رشد می کند. براساس موسسه ملی بهداشت ، در طول سالهای نوجوانی تا 90٪ از توده استخوانی بدست می آید. اینکه استخوان های فرد چقدر قوی باشد به مجموع بسیاری از عوامل محیطی ، ژنتیکی و رفتاری بستگی دارد. دو نکته مهمی که می توانید برای تشویق سلامت استخوان در طول زندگی انجام دهید ، مصرف مقدار زیادی مواد مغذی و ورزش در زندگی روزمره است ، زیرا همانطور که عضلات ، استخوان ها نیز هرچه بیشتر از آنها استفاده کنیم ، قدرت می گیرند.

استخوان ها با فعالیت بدنی رشد می کنند زیرا در آنها شبکه ای از سلول ها به نام “استئوسیت” وجود دارد که می تواند تشخیص دهد که اسکلت باید چه کار سختی انجام دهد. ورزش یک استرس خوش خیم برای بدن است. در صورت شناسایی ، سلول های استخوان با تحریک تشکیل استخوان و جذب مجدد ، باعث افزایش توده استخوان و در نتیجه رشد استخوان های قوی تر می شوند. به گفته دکتر مایکل لوین ، از دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا پرلمن ، مطالعات متعدد ارتباط بین فعالیت بدنی و تراکم استخوان را نشان می دهد و کودکان ورزشکار ثابت شده اند که در طول رشد ، ابعاد ، تراکم و قدرت استخوان را افزایش می دهند. اما ثابت شده است که حتی ورزش متوسط ​​، مانند یک ساعت فعالیت بدنی یا بازی هر روز ، باعث بهبود تراکم و قدرت استخوان در کودکان در حال رشد و مزایایی می شود که تا بزرگسالی به خوبی ادامه می یابد.

محققان دانشگاه بریستول انگلیس با بررسی عادات فعالیت بدنی 4.457 کودک ، دریافتند که میزان عادت فعالیت بدنی نه تنها بافت چربی اضافی را دور نگه می دارد ، بلکه مستقیماً بر افزایش تراکم توده استخوان تأثیر می گذارد. آنها همچنین دریافتند که زمان انجام یک عادت ورزشی بسیار مهم است: یک فعالیت بدنی که قبل از بلوغ شروع به بهبود توده استخوان می کند مزایای آن بیش از شش ماه پس از توقف برنامه فعالیت بدنی حفظ شده است.

نتیجه این است: برای پرورش عادت های خوب ورزشی در کودکان ، هرگز زود نیست ، مانند لذت بردن از حرکت به ریتم موسیقی ، عشق به فعالیت بدنی ، بازی با دوستان یا گشت و گذار در فضای باز. این می تواند برای سلامتی دخترتان مزایای مادام العمر داشته باشد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟