اهمیت سوالات بی پایان کودک 2 ساله من

بعد از زدن علامت 24 ماهه ، ممکن است متوجه شوید که مهارت های کلامی و شناختی کودک نوپای شما بسیار سریع و سریع رشد کرده است ، به طوری که او علاقه بیشتری به درک چگونگی کارها ، به ویژه چگونگی ارتباط آنها با یکدیگر دارد. در واقع ، شما ممکن است آنقدر عادت کرده باشید که سوال “چرا” را از دهان کودک کوچک خود می شنوید ، حتی آن را در خواب بشنوید. اگرچه گاهی اوقات ممکن است پاسخ دادن به سوالات جدید کودک خردسال در طول روز دشوار باشد ، پاسخهایی که دریافت می کنند برای آنها ارزشمند است زیرا منبع اصلی اطلاعات آنها برای درک جهان است.

پیروی از رهنمودهای آکادمی اطفال اطفال در مورد رشد اولیه کودکی ، پرسشهای بی پایان “چرا” بدان معنی است که کودکتان در حال کار بر روی ایجاد مهارت های شناختی است که بعداً به او امکان می دهد با استفاده از مفاهیم و مقوله های انتزاعی مشکلات را حل کند و فکر کند.

در حقیقت ، بسیاری از روانشناسان شناختی در مورد اینکه چگونه پرسیدن سوال می تواند به رشد کودکان کمک کند تعجب می کردند. در سال 2007 ، میشل شویینارد از دانشگاه کالیفرنیا روش تدوین سوالات کودکان و آنچه را که با دانش جدید انجام داده اند ، تجزیه و تحلیل کرد. وی دریافت که بچه های بین 2 تا 5 سال واقعاً سوالاتی را می کنند که قصد درک چیزی را دارند ، این فقط جلب توجه یک بزرگسال برای لحظه ای نیست. وی همچنین کشف کرد که نوع سوال ها و پیچیدگی پاسخ هایی که یک کودک رضایتبخش می داند با گذشت زمان تغییر کرده است. کودکان بزرگتر مهارتهای تفکر مفهومی و انتزاعی بیشتری دارند که به آنها امکان می دهد پاسخی فراتر از توصیف چیزی بگیرند. آنها در واقع روابط علت و معلولی را جویا می شوند. شگفت آور است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟