تمرینات کگل چیست و چه فوایدی دارد؟

تمرینات کگل تمریناتی است که عضلات کف لگن را تقویت می‌کند، زنان را برای زایمان آماده می‌کند و از بی‌اختیاری ادرار، که حدود ۷۰٪ زنان آن را در حین یا بعد از زایمان تجربه می‌کنند، جلوگیری می‌کند.

علاوه‌براین، تمرینات کگل عضلات واژن شما را تقویت می‌کند و در نتیجه رابطهٔ جنسی برایتان لذت‌بخش‌تر‌ می‌شود. این دلیل خوبی برای ادامهٔ این ورزش بعد از بارداری است، حتی اگر قصد بارداری مجدد را ندارید.

کی چگونه و به چه میزانی باید تمرینات کگل را انجام دهم؟

برای احساس راحتی بیشتر، تمرینات کگل را با مثانهٔ خالی شروع کنید. می‌توانید با فشار دادن و بلند کردن عضلات کف لگن شروع کنید. تصور کنید که متوقف می‌شوید و سپس جریان ادرار خود را رها می‌کنید. عضلات خود را برای مدت پنج ثانیه منقبض کنید و ۵ ثانیهٔ دیگر استراحت کنید. همان‌طور که عضلات خود را تقویت می‌کنید، زمان را بیشتر کنید و سعی کنید ده ثانیه آنها را منقبض کنید.

شما باید به طور انحصاری روی عضلات لگن خود کار کنید تا نتیجهٔ تمرینات کگل را ببینید. اطمینان حاصل کنید که از عضلات دیگر مانند پا، شکم یا باسن استفاده نمی‌کنید و آنها منقبض نمی‌شوند. اگر در ابتدا سخت است نگران نباشید، تمرینتان را کامل کنید.

وقتی صحبت از تکرار می‌شود یعنی باید به تدریج زمان انجام تمرین را در روز افزایش دهید. می‌توانید با انجام آنها در مجموعه‌های ۱۵ تایی شروع کنید و با زمان بیشتر، انقباض بیشتری را انجام دهید. این تمرین‌ها را ادامه دهید تا اینکه به یک عادت روزانه تبدیل شوند!