کتاب‌ها می‌توانند ابزاری مؤثر برای کمک به کودک شما در شناسایی احساسات مختلف و یادگیری نحوهٔ کنار آمدن او با احساسات پیچیده باشند.

سال‌های اول زندگی کودک شما به طور عادی برای همه  زمانی پر از شادی است اما این بدان معنا نیست که او احساسات دیگری را تجربه نمی‌کند. تحقیقات فعلی نشان می‌دهد که یک نوزاد با حدود نه احساس مختلف متولد می‌شود: علاقه، لذت، تعجب، پریشانی، عصبانیت، ترس، شرم، انزجار و بدبختی. با گذشت زمان، این احساسات با هم ترکیب می‌شوند و تجربه‌ها احساسات پیچیده‌تری را ایجاد می‌کنند. در بعضی مواقع، نوزادان و کودکان نوپا در بیان احساسات دشوارتر دچار مشکل می‌شوند و همان‌طور که رشد می‌کنند، مجبور می‌شوند با خشم و ترس کنار بیایند. این احساسات می‌تواند ناشی از تجربه‌های سختی باشد که کودک تجربه کرده است، مانند رفتن به خانهٔ جدید، از دست دادن عزیزی یا پیوستن یک خواهر و برادر جدید به خانواده. این تغییرات اغلب باعث سردرگمی او می‌شوند.

در جایگاه والدین، بعید است که نتوانید احساس کودک خود را بفهمید؛ زیرا او قادر نیست آنچه را تجربه می‌کند به زبان بیاورد و این باعث عصبانیتش می‌شود. تصور کنید که قادر به توضیح یا حتی درک احساس خود نیستید. کتاب‌ها می‌توانند ابزار مفیدی برای کمک به کودک شما در شناسایی و درک آن احساسات باشند و به والدین نیز کمک می‌کنند تا نحوهٔ برخورد با احساسات و موقعیت‌های دشوار را به فرزندان خود آموزش دهند. کتاب‌های بسیار خوبی وجود دارند که برای کمک به نوزادان و کودکان نوپا بین احساسات مختلف آنها تمایز ایجاد کرده‌اند. خواندن این کتاب‌ها و سپس صحبت کردن در مورد آنها مطمئناً به شما کمک خواهد کرد.

آیا خودتان کتابی را توصیه می‌کنید؟ لطفاً آنها را با نوشتن نظر در قسمت زیر به اشتراک بگذارید!