انواع مختلفی از تعامل میان زوج‌ها وجود دارد؛ زوج‌هایی که همیشه با هم هستند، زوج‌هایی که دائماً با هم جنگ دارند، زوج‌هایی که بسیار مستقل‌اند و کسانی که به صورت تیمی کار می‌کنند. پویایی و نقش بین زن و شوهر با تولد کودک تغییر می‌کند. بااین‌حال، این اتفاق بیشتر در میان والدینی می‌افتد که به‌تازگی بچه‌دار شده‌اند. اکنون، هردو مسئولیت‌های جدیدی دارند که باید در زندگی روزمره، آنها را در نظر بگیرند. یکی از بهترین راه‌های مدیریت این مسئله کار گروهی است.

کار گروهی یعنی همکاری مشترک برای رسیدن به هدفی مشترک. احترام و تحمل دو فضیلت‌اند که شما و همسرتان باید آنها را تمرین کنید تا بتوانید با هم کار کنید، حتی اگر نظرات مختلفی داشته باشید. کودک شما نیاز به توجه و مراقبت زیادی خواهد داشت و مسئولیت رسیدگی به نیازهای او بر عهدهٔ شماست.

بارداری تمرینی عالی برای کار گروهی است. هنگامی که هردو به دنبال یادگیری مطالب بیشتری دراین‌باره باشید، در مورد تربیت فرزند خود مشکل کمتری خواهید داشت. به یاد داشته باشید که احساسات شما روی کودکتان تأثیر می‌گذارد، حتی اگر او هنوز در رحم مادرش باشد. ارتقای کار تیمی را فراموش نکنید؛ زیرا این کار می‌تواند بسیار راضی‌کننده باشد، روابط شما را بهبود بخشد و حتی به شکوفایی کودکتان کمک کند.