میل کردن غذا در بیرون از خانه با کودک نوپا

همهٔ والدین می‌دانند اگر کودک نوپا یا کودک پیش‌دبستانی شما به‌سختی پشت میز غذا می‌نشیند، به احتمال زیاد در آخر به جای برداشتن چنگال برای غذا خوردن، کودکتان را بغل می‌کنید. صداها و بوهای عجیب یک رستوران شلوغ برای کودکی کوچک که به آن محیط عادت ندارد، طاقت‌فرساست و بنابراین این تجربه می‌تواند برای شما نیز خیلی سخت باشد.

در حقیقت، بسیاری از رستوران‌ها این را می‌دانند و سال‌های زیادی است که از این موضوع به نفع خود سود می‌برند؛ آنها می‌دانند که نمی‌توان کودک نوپا را برای یک وعدهٔ غذایی بیرون برد مگر اینکه در آن مکان یک زمین بازی داخلی وجود داشته باشد اما لازم نیست حتماً به دنبال رستورانی باشید که زمین بازی داشته باشد! ما می‌دانیم که گذراندن وقت باکیفیت با شریک زندگی یک امر مهم برای داشتن خانواده‌ای خوشبخت است و اگرچه غذا خوردن در بیرون از خانه بسیار وسوسه‌انگیز است اما ممکن است این موضوع که صرف هزینه برای استخدام پرستار کودک بیشتر از وعدهٔ غذایی برای شما خرج بردارد، پشیمان‌کننده باشد. خوب، امروز می‌خواهیم به شما بگوییم که بیرون غذا خوردن به همراه فرزندتان فقط یک رؤیا نیست! فقط باید کمی از قبل برایش برنامه‌ریزی کنید.

نکاتی برای بیرون غذا خوردن به همراه فرزندتان:

  • آماده باشید. سعی کنید از قبل مطمئن شوید که آیا رستوران آنچه را که شما نیاز دارید ارائه می‌دهد یا اینکه آنها از ورود کودکان جلوگیری می‌کنند. شما احتمالاً دلتان نمی‌خواهد با دیدن لیست غذای رستوران شوکه و متعجب شوید.
  • اطمینان حاصل کنید که فرزند شما حداقل یکی از غذاهایی را که در لیست غذای رستوران موجود است، دوست دارد. اگر اولین‌بار است که او را به رستوران می‌برید، انتخاب رستورانی که تا حدودی فضایی کودکانه داشته باشد ممکن است انتخاب بهتری نسبت به انتخاب رستورانی با نورپردازی شمع باشد.
  • درخواست کنید که غذای کودکتان را اول بیاورند. اگر غذای کودک خود را به همراه نوشیدنی‌ها یا پیش‌غذا سفارش دهید، وقتی غذا را برایتان می‌آورند به جای اینکه داغ باشد، گرم است و این میزان گرسنگی کودک را کاهش می‌دهد.
  • در برخورد با سایر افراد و کارکنان محتاط باشید. کودک نوپای پرانرژی شما ممکن است با سرعت از پشت میز بلند شود و کسی را بیندازد (تصادف‌ها اتفاق می‌افتند) اما اگر از قبل به فرزندتان توضیح دهید که او باید سعی کند که بنشیند، برای همه راحت‌تر خواهد بود، می‌توانید به آنها کمک کنید نقاشی و رنگ‌آمیزی کنند. اگر حتماً به فعالیت بدنی احتیاج داشت، از تصمیم خود برای نقاشی کشیدن و رنگ‌آمیزی کردن صرف‌نظر کنید و با هم یک پیاده‌روی کوتاه و سریع را انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟