کلاس زایمان می‌تواند تجربه‌ای عالی برای یادگیری و تقویت پیوند عاطفی با شریک زندگی شما باشد. اگرچه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از رفتن به این کلاس‌ها صرف‌نظر کنند اما مهم است که بدانید قبل از اینکه سرپرست کودک باشید، چقدر می‌توانید از این تجربه بهره‌مند شوید. شما باید دقت کنید که چه تصور و انتظاراتی از زایمان دارید؟ و این به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به شریک زندگی‌تان شخصاً اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید.

در ادامه لیستی از همهٔ مواردی آورده می‌شود که اگر تصمیم دارید با هم به این کلاس‌ها بروید می‌توانید یاد بگیرید:

  1. روش‌های حفظ آرامش برای دانستن نحوهٔ تنفس برای کاهش درد و ناراحتی در هنگام انقباض رحم و زایمان.
  2. موقعیت‌های مختلف زایمان که در صورت نیاز به تسکین درد و یا تسریع در زایمان می‌توانید از آنها استفاده کنید.
  3. گزینه‌های موجود برای تسکین درد، جوانب مثبت و منفی هریک از آنها و زمان و چگونگی درخواست آنها (احتمالاً کمی از این موارد را از پزشک خود خواهید آموخت)
  4. مراحل مختلف زایمان (باعث می‌شود کمی ترسناک و کمی قابل دسترس باشد).
  5. عوارض احتمالی و نحوهٔ برخورد با آنها در صورت بروز.
  6. اصول مراقبت از نوزاد تازه متولدشده. هرچقدر هم که بخوانید چیزی مانند یادگیری دست اول در مورد نیازهای اساسی آنها و نکاتی در مورد چگونگی آرام کردن آنها، تعویض پوشک، قنداق کردن و غیره وجود ندارد.
  7. روش‌های شیردهی.

در یک کلاس زایمان، شما نه تنها با شریک زندگی خود بلکه با سایر زوج‌های آینده نیز ارتباط برقرار خواهید کرد. با رفتن به این کلاس‌ها، به شریک زندگی خود این فرصت را می‌دهید تا درگیر شود، ترس‌های او (و شما) برطرف شود، نگرانی‌های خود را با هم در میان بگذارید و اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعاتی که کسب می‌کنید مبتنی بر دانش و تجربه است.

در کل دوران بارداری، اطلاعاتی فراوانی را دریافت می‌کنید که می‌تواند به راحتی باعث سردرگمی شما و حتی بیشتر، شریک زندگی‌تان شود. تمام اطلاعاتی را که می‌توانید ذخیره کنید و اطمینان حاصل کنید که هردوی شما به طور کامل تمام ابزارهای D-Day را بارگیری کرده‌اید.