در سه ماههٔ دوم ایجاد روابط صمیمانه با همسرتان راحت‌تر می‌شود. در این دوره، بدن شما بیشتر به تغییرات هورمونی عادت خواهد کرد و از آنجا که حالت تهوع کاهش می‌یابد، احساس آرامش بیشتری خواهید کرد. راه‌های تعامل شما باعث می‌شود که شریک زندگی شما تغییر کند. اگر دربارهٔ برقراری رابطهٔ جنسی در این سه ماهه شک دارید، نگران نباشید! در ادامه به برخی سؤالات متداول مربوط‌‌به رابطهٔ جنسی در سه ماههٔ دوم پاسخ می‌دهیم.

بهترین موقعیت‌ها کدام‌اند؟

تا زمانی که راحت باشید، هر موقعیتی برای کودک شما ایمن است. رابطهٔ جنسی فرصتی عالی برای شناخت شریک زندگی‌تان به روشی صمیمی است. نگران نباشید! سعی کنید روش‌های جدید تعامل با شریک زندگی خود را امتحان کنید. هرچه از بارداری می‌گذرد، خواهید دید که ممکن است بعضی از موقعیت‌ها راحت‌تر از موقعیت‌های دیگر باشد؛ برای مثال، به جای پشت به پهلو دراز بکشید. هیچ راهنمایی در مورد موقعیت‌های بهتر وجود ندارد؛ بنابراین با شریک زندگی خود از این لحظه لذت ببرید، موقعیت‌ها را با هم کشف کنید و به یاد داشته باشید که هدف اصلی راحت بودن و لذت بردن از رابطه‌تان است.

چه نوع رابطه جنسی ایمن است؟

برخی از نگرانی‌ها در مورد اینکه کدام نوع رابطهٔ جنسی بهتر است وجود دارد. از نظر پزشکی، رابطهٔ جنسی واژینال بی‌خطر است، مگر اینکه خطر سقط جنین یا سایر عوارض آن وجود داشته باشد. از طرف دیگر، رابطهٔ جنسی دهانی هیچ تهدیدی برای مادر و نوزاد نیست. وقتی صحبت از رابطهٔ جنسی مقعدی می‌شود، مراقب باشید! در سه ماههٔ دوم، بواسیر می‌تواند به دلیل فشار در رحم شما به وجود آید. در صورت بروز بواسیر باید از این نوع رابطه خودداری کنید. علاوه‌براین، این نوع تعامل می‌تواند به دلیل فشاری که به ناحیهٔ کمر شما وارد می‌کند، باعث ناراحتی در این ناحیه شود.

به یاد داشته باشید که مهم‌ترین چیزی که باید در طول رابطهٔ جنسی در نظر داشته باشید، عشقی است که به یکدیگر دارید. مهم است که نگرانی‌ها، علایق و تجربه‌های خود را با هم در میان بگذارید. این به شما کمک می‌کند تا صمیمیت خود را بیشتر کنید و از رابطهٔ جنسی خود کاملاً لذت ببرید.