روان‌شناسی دوران بارداری به عنوان یک رشتهٔ علمی از سال ۱۹۷۰ آغاز شد و از آن زمان، مطالعات زیادی برای آگاهی از تأثیر تحریک قبل از تولد انجام شده است. به لطف افزایش فناوری، ما توانسته‌ایم روند بارداری و مزایای تحریک قبل از زایمان را با دقت بیشتری مطالعه کنیم. دانشمندانی مانند “توماس ورنی”، دکتر”برتریز مانریک” و دکتر “رنه ون د کار”، نتایج بسیار جالبی را در این مورد یافته‌اند.

مشخص شده است که تا هفتهٔ ۲۲، نوزادان توانایی واکنش به حرکات بدن را دارند و وقتی نور به آنها می‌خورد، با چشمان خود پلک می‌زنند. روش‌های بصری برای تحریک بینایی کودک شما توصیه می‌شود؛ برای مثال، شما می‌توانید چراغ قوه‌ای را روشن کنید و آن را به سمت شکم خود بگیرید و کودک خود را تحریک کنید.

علاوه‌براین، محققان اثبات کرده‌اند که لمس یا فشار روی شکم، در اعصاب پوست نوزادان لرزش ایجاد می‌کند و ضربان قلب آنها را افزایش می‌دهد. می‌توانید از روش‌های لمسی مانند ماساژ شکم با بافت‌های مختلف برای تحریک حس لامسهٔ کودک استفاده کنید.

درنهایت، نوزادان همچنین می‌توانند با روش‌های حرکتی حس تعادل را پیدا کنند. مطالعات نشان داده است که وقتی در موقعیتی قرار می‌گیرید که بر احساس تعادل کودک شما اثر می‌گذارد، او اطلاعات لازم را برای ایجاد تعادل و درک حرکتی به دست می‌آورد.