با رواج بیدا کردن علاقه به زندگی سالم، دویدن برای بسیاری از افراد به ورزشی سرگرم‌کننده تبدیل شده است. علاوه‌بر فواید بی‌پایان این ورزش برای تقویت جسم و روح افراد، محبوبیت این ورزش نیز بی‌اندازه است. بیشتر زنان باردار معمولاً مراقب توصیه‌هایی هستند که دربارهٔ مواردی است که می‌توانند در این دوره ادامه دهند و چیزهایی که قطعاً نمی‌توانند در دوران بارداری خود دنبال کنند.

حاملگی برای هر زنی تجربه‌ای منحصر به فرد است و نیازهای متفاوتی دارد اما تا زمانی که هیچ عارضه قابل‌توجهی نداشته باشید، توصیه کلی این است که با شدت کمتری ورزش کنید (هرگز بیشتری ورزش نکنید) و با پیشرفت بارداری تمرینات خود را تنظیم کنید. اگر در مورد نوع یا شدت ورزشی که انجام می‌دهید شک دارید باید با پزشک خود دوباره مشورت کنید.

برای اینکه تصمیم‌گیری برای شما راحت‌تر شود، باید از رختخواب بلند شوید و به پیاده‌روی یا دویدن سبک بروید، باید بدانید که دویدن در واقع می‌تواند به کاهش برخی از علائم بارداری مانند حالت تهوع، خستگی، گرفتگی عضلات، یبوست و درد در قسمت پایین کمر کمک کند. همچنین به شما در حفظ سلامت عضلات، افزایش سطح انرژی، تنظیم کردن وزن خود و به احتمال زیاد کاهش درد زایمان و انجام زایمانی راحت‌تر کمک می‌کند.

نکتهٔ مهمی که تمام کسانی که در خارج از خانه می‌دوند باید در نظر داشته باشند: تغییر شرایط از دویدن در حالت عادی به دویدن در شرایط بارداری است. اگر از دویدن در فضای باز لذت می‌برید، قبلاً مسیری را که می‌خواهید طی کنید مشخص کنید و راه رفت و برگشت خود را یاد بگیرید، نزدیک‌ترین سرویس‌های بهداشتی را پیدا کنید و سعی کنید از دوره‌های پرتحرک خودداری کنید (یادتان باشد که تعادل شما مانند گذشته نیست).

بهترین ابزار برای دانستن اینکه آیا در مسیر درستی قرار دارید یا نه، بدن شماست. پس به آن گوش کنید. به احساس خود در حین ورزش و بعد از آن توجه کنید. دویدن باید شما را سرشار از انرژی و روحیهٔ بهتری کند. اگر دیدید که بیش از حد خسته شده‌اید، شدت تمرین را اصلاح کنید. به یاد داشته باشید، ما در تلاشیم تا از مزایای دویدن در بارداری بهره‌مند شویم و هدف ما دویدن برای ماراتن نیست. این زمان برای لذت بردن و احساس خوب داشتن است، نه برای تعیین اهداف ورزشی که به طور بالقوه می‌تواند به سلامتی شما یا کودک شما آسیب برساند.