بارداری با تغییراتی در سبک و روال زندگی، عادت‌ها، روابط و درنهایت خانهٔ شما که از همه مهم‌تر است، همراه خواهد بود. چرا در زمانی که درحال سپری کردن دورهٔ بارداری هستید، دکوراسیون خانه را تغییر نمی‌دهید و اتاق و خانهٔ خود را آراسته نمی‌سازید؟ نظریه‌هایی وجود دارند که می‌گویند عناصر یک اتاق توانایی این را دارند که به شما کمک کنند تا آرام باشید یا بالعکس. با تمام استرسی که ممکن است در دوران بارداری داشته باشید، می‌توانید چند اقدام ساده انجام دهید تا مطمئن شوید که خانهٔ شما نه تنها استرستان را زیاد نمی‌کند بلکه مکانی برای آرامش بعد از یک روز طولانی است.

این عناصر به ظاهر ناچیز در روحیهٔ شما تأثیر می‌گذارند:

رنگ : شما از تأثیر روا‌ن‌شناختی رنگ‌ها شگفت‌زده خواهید شد. آبی، سبز، یاسی و سایه‌های خنک خاکستری به شما کمک می‌کنند تا استراحت کنید و آرامتان می‌کنند، درحالی که رنگ‌هایی مانند زرد روشن یا قرمز برعکس این عمل می‌کنند.

 الگو: الگوهای هندسی خشن می‌توانند چشم‌ها را خسته کنند. الگوهای بزرگ‌تر و ظریف‌تر را انتخاب کنید و در صورت امکان منحنی داشته باشید.

 پارچه: اگر می‌خواهید چیزی پارچه‌ای به فضای اتاق خود اضافه کنید، مطمئن شوید نرم و تمیز باشد (به یاد داشته باشید که یک کودک در راه دارید).

 مبلمان: راحتی بهترین گزینه برای شماست. چیزی را انتخاب کنید که لبه‌های تیز زیادی نداشته باشد (که برای کودک شما خطرناک باشد) و طراحی آن ساده و تمیز باشد.

 بالش: مانند مبلمان، چیزی را انتخاب کنید که راحت باشد.

 نورپردازی: نور به ایجاد هماهنگی و تعادل در اتاق شما کمک می‌کند. اگر پنجره‌های محدودی دارید، چراغ‌های گرم  با طراحی تمیز به شما کمک می‌کنند تا هر اتاق را روشن‌ترکنید!

 لوازم جانبی: حتی اگر یک طراحی مینیمالیستی با کمترین عوامل حواس‌پرتی را انتخاب کرده‌ باشید، می‌توانید مجموعه‌ای از لوازم دکوری را برای اطمینان از اینکه هرروز باعث افزایش روحیه‌تان می‌شود، به خانه اضافه کنید.

 گیاهان: وجود گیاهانی از دل طبیعت در خانه، دکوراسیون خانه را زیباتر خواهد کرد. اکسیژن را به خانه وارد کنید و برخی از گل‌ها مانند گل یاس و بنفشه را در آن بگنجانید. هیچ‌چیزی مثل نفس کشیدن در هوای تازه برای داشتن یک روز خوب مفید نیست!

 رایحه‌ها: آنها تأثیر بسزایی در روحیه و فضای خانهٔ شما دارند. با روشن کردن چند عدد عود یا شمع معطر سعی کنید فضای خانه را معطر کنید. (سعی کنید از روغن‌های آرامش‌بخش استفاده کنید: اسطوخودوس، بابونه، پرتقال، چوب سرو، نعناع فلفلی).

هزاران کار وجود دارد که می‌توانید برای دلنشین کردن خانهٔ خود و تبدیل آن به یک منطقهٔ بدون استرس با بودجه‌ای کم انجام دهید.  مواردی که برای شما و خانوادهٔ شما مناسب است پیدا کنید و از آماده شدن برای ورود کوچولوی خود لذت ببرید.