خواندن برای کودکان: چرا دانشگاه اطفال آمریکا بر آن اصرار می‌کند!

چندی پیش، دانشگاه اطفال آمریکا با صدوربیانیه‌ای از متخصصان اطفال خواست که با والدین در مورد فواید بی‌شمار خواندن با صدای بلند برای فرزندان و میزان رشد مغز، مهارت‌های زبانی و مهارت‌های اجتماعی آنها صحبت کنند.  “دکتر پاملا هایپ”، متخصص اطفال و استاد دانشکدهٔ پزشکی آلپرت دانشگاه براون، نویسندهٔ اصلی این بیانیهٔ جدید بود. او می‌گوید که هر روز خواندن برای کودک به ایجاد رابطه‌ای سالم بین والدین و کودک کمک می‌کند؛ زیرا این فرصتی برای تعاملات دونفره است. کودکانی که روزانه برایشان کتابی می‌خوانند هنگام رسیدن به مهدکودک مهارت‌های زبان‌آموزی قوی‌تری دارند و بنابراین آمادگی بیشتری برای یادگیری خواندن دارند. پس از آن پیش‌بینی می‌شود که آن بچه‌ها امکان دارد که زودتر از دبیرستان فارغ‌التحصیل شوند؛ بنابراین، خواندن برای فرزندان بسیار مهم است! اگر قبلاً آن را انجام نمی‌دادید، همین امروز خواندن را شروع کنید و آن را تبدیل به یک عادت کنید. شاید از خود بپرسید که نگاه کردن به کتاب چه تأثیری روی نوزادان دارد. اگرچه کودک معنای تصاویر یا کلمات را نمی‌فهمد، در حدود چهار ماهگی می‌تواند روی آنها تمرکز کند. خیره شدن به تصاویر یکی از مراحل اولیهٔ در شناسایی تصویر است، مهارتی اساسی که منجر به درک معنای تصاویر و کلمات می‌شود. نوزادان برای چند لحظه به یک تصویر خیره می‌شوند و به رنگ و شکل آن علاقه نشان می‌دهند. بچه‌ها به سمت صفحات با رنگ روشن جذب می‌شوند. بسیار معمول است که نوزادان با خیره شدن به صفحهٔ خاصی، آن را نسبت به سایر صفحات کتاب ترجیح می‌دهند. تجربه‌های اولیه با کتاب، کودک شما را با آنها آشنا می‌کند و علاقه به مطالعه را در آنها ایجاد می‌کند؛ بنابراین هرچه زودتر شروع کنید.

کتابی که مطمئناً توجه کودک شما را به خود جلب خواهد کرد و یکی از کتاب‌های مورد علاقه‌ٔ من است، The Caterpillar Very Hungry Caterpillar. کتابی کلاسیک که  نویسنده و تصویرساز آن اریک کارل است. رنگ‌های روشن و قالب تعاملی آن کودک شما را به شرکت در یک بازی شمارش دعوت می‌کند و حتی او را با روزهای هفته آشنا می‌کند. این قطعاً کتابی عالی برای افزودن به قفسه کتاب فرزند شما است.

آیا خودتان کتابی را توصیه می‌کنید؟ لطفاً آنها را با نوشتن نظر در زیر به اشتراک بگذارید! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای خواندن برای فرزندتان و پیشنهاد کتاب‌های مناسب، دوباره به سایت بازگردید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟