اگر به فکر برنامه‌ریزی برای قرارهای بازی هستید، تبریک می‌گویم! این بدان معناست که شما در غذا دادن و عوض کردن پوشک کودک تسلط پیدا کرده‌اید و امیدوارایم بتوانید کمی بخوابید و حتی هرروز بتوانید دوش بگیرید.

احتمالاً تاکنون سؤالات زیادی درمورد قرار بازی برای شما پیش آمده است: آیا کودک من برای آنها آماده است؟ چه مدت باید ادامه داشته باشند؟ برخی از بایدها و نبایدهایی که باید بدانم چیست؟ نگران نباشید، ما برخی نکات را به شما می‌گوییم و سعی می‌کنیم همه‌ٔ ابهام‌ها را رفع کنیم.

همین الان می‌توانید شروع کنید!

اگر نوزاد دارید، قرارهای بازی احتمالاً بیشتر برای شما مفید باشند. یافتن مادران دیگری که می‌توانید با آنها ارتباط داشته باشید بسیار مهم است؛ بنابراین می‌توانید در مورد برنامهٔ روزانه، شیردهی یا شیرخشک دادن و حتی داستان‌های خنده‌دار یا نه چندان خنده‌دار صحبت کنید. نگران نباشید، آنها کاملاً درک می‌کنند زیرا همان وضعیت شما را دارند. در طول این قرارهای بازی، نوزادان می‌توانند از دیدن اسباب‌بازی‌های جدید، محیطی ناآشنا و حتی شخص کوچک دیگری که در کنار آنها دراز کشیده است لذت ببرند، حتی اگر بیشتر اوقات بخوابند.

با چه کسانی باید قرار بازی بگذارم؟

بهترین افراد برای روزهای بازی دوستان شما خواهند بود. در خانهٔ آنها احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و بالعکس اما اگر دوستانتان هنوز بچه ندارند، سعی کنید به صورت آنلاین به یک گروه بازی بپیوندید یا در مرکز اجتماعی خود در یک کلاس “مامان و من”  شرکت کنید تا چند دوست مامان پیدا کنید. اگر در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنید، برای پیوستن به گروه‌های بازی در شهر خود، mops.org یا وب‌سایتی مشابه را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که اگر در گروه بازی خود احساس راحتی نمی‌کنید، ممکن است در جلسه‌ای اشتباه شرکت کرده باشید؛ زیرا این قرارهای بازی باید بتوانند برای شما و فرزندتان مفید باشد.

نکات اضافی

از برنامه‌ریزی خیلی زیاد خودداری کنید: آن را ساده نگه دارید! برنامه‌ها خوب است اما سعی کنید آنها را خیلی پیچیده نکنید، مانند رفتن به باغ‌وحش و سپس با عجله برای ناهار به رستوران رفتن. به یاد داشته باشید که بودن در کنار کودکان نوپا می‌تواند کمی غیرقابل‌پیش‌بینی باشد. اگر آرام و خونسرد باشید، بچه‌ها نیز آن را انتخاب می‌کنند.

بیشتر از زمان لازم در آنجا ماندن: اگر کودک نوپایی دارید، یک ساعت، زمان مناسبی برای بازی است. اگر کودک شما بزرگ‌تر است، یک تا دو ساعت زمان معقولی است. اگر به هر دلیلی شرایط را برای بازی کردن مساعد ندیدید، آنجا را ترک کنید و بعداً یک قرار بازی دیگر ترتیب دهید.

بچه‌ها در قرار بازی چند نفر باشند؟! اگر می‌خواهید میزبان باشید، با قرارهای بازی دونفره شروع کنید. ابتدا ببینید کلاً بازی درباره‌ٔ چه چیزی است و چقدر می‌تواند سروصدا و آشفتگی ایجاد کند. علاوه‌براین، به این ترتیب هیچ‌کس عقب نمی‌ماند و شانس بیشتری برای سکوت وجود دارد. بعضی از مادران می‌گویند بازی چهارنفره ممکن است مهمانی را بی‌نظم کند اما برخی موارد استثنا نیز وجود دارد. اگر کودک شما یک نوزاد است، هرچه تعداد بیشتر باشد خوشحال‌کننده‌تر است! به یاد داشته باشید، این قرارهای بازی معمولاً مربوط‌به والدین است.