فعالیت بدنی برای کودکان نوپا؟ چگونه ، چقدر و چرا

شاید از خود بپرسید که چرا ما در این سن کم فعالیت بدنی را برای بچه ها مطرح می کنیم. طبق گفته آكادمی اطفال آمریكا (AAP) ، بسیاری از كودكان كوچكتر از 5 سال قادر به انجام حداقل دستورالعمل فعالیت بدنی حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی شدید در روز نیستند و برخی از تحقیقات آنها نشان می دهد كه 2 تا 5 سال – ها باید هر روز بیش از 120 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشند. از آنجا که به نظر می رسد کودکان نوپا بسیار فعال هستند و همیشه درگیر کاوش ، غذا خوردن یا بازی هستند ، AAP گزارش می دهد که بسیاری از والدین فکر می کنند فرزندان کوچک آنها نیازی به زمانی اختصاص داده شده به فعالیت های بدنی ندارند.

ما می دانیم که انجام فعالیت های بدنی برای رشد کودک نوپا بسیار مفید و ضروری است. در 2 سالگی ، بچه ها با انجام بازی های فعال در داخل منزل ، خارج از منزل ، با والدین یا همسالان خود ، مهارت های حرکتی ، تعادل ، هماهنگی اندام و هماهنگی بینایی و مکانی را کسب می کنند. علاوه بر این ، مزایای انجام فعالیت بدنی روزانه فراتر از رشد جسمی و حرکتی است. محققان از دانشگاه مونترئال (2008) دریافته اند که ورزش از سنین پایین نتایج شناختی را در مراحل بعدی زندگی افزایش می دهد: این امر به تنظیم احساسات فرد کمک می کند ، احساس تسلط ، آگاهی احساسی بهتر ، مهارت های مذاکره را تقویت می کند ، و یک هوش فضایی خوب را ایجاد می کند.

بنابراین ، بازی فعال روزانه برای رشد دختر شما بسیار مهم است. با این حال ، ممکن است از خود بپرسید که چگونه برخی از استراتژی های مناسب رشد را برای فعالیت بدنی تنظیم کنید.

  • اگر ایده شما زیاد نیست ، از خود بپرسید که کودک نوپای شما از چه فعالیت های بدنی لذت می برد و چه فضاهای بازی در فضای باز در اطراف محل زندگی شما در دسترس و کاربردی است.
  • هم بازی آزاد را تشویق کنید ، جایی که کودک شما اجازه می دهد تخیل او فعالیت را هدایت کند و هم بازی ساختارسازی شده با شما ، جایی که شما یک بازی مرحله ای را هدایت می کنید. برخی از گزینه های سرگرم کننده برای بازی ساختارمند بازی قایم باشک ، دمیدن حباب ها و تعقیب آنها از طریق هوا ، تظاهر به حرکت مانند حیوانات مختلف ، بازی “به دنبال رهبر رفتن” ، رقص با برخی از موسیقی هایی با ریتم تند و غیره هستند.
  • با کودک نوپای خود پیاده روی کنید و به جای اینکه بلافاصله کالسکه را انتخاب کنید ، بگذارید کودک شما تا جایی که خسته شود راه برود.

اسباب بازی هایی در اطراف خود داشته باشید که باعث تحریک فعالیت در هنگام بازی مانند توپ ، بادبادک و … شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟