“با توجه به اشکال مختلف بازی ، تشخیص ارزش احتمالی بازی های حسی-حرکتی برای افزایش مهارت های بدنی و بازی هایی با قوانینی برای مدل سازی اشکال اولیه نظم منظم یا حتی اخلاقی آسان است” جروم سینگر ، در اسباب بازی ها ، بازی و رشد کودک می گوید.

در مطالعه ای که در سال 2014 توسط آكادمی اطفال آمریكا منتشر شد ، گروهی از محققان دانشگاه ایلینوی و دانشگاه تگزاس تأثیر فعالیت بدنی بر روی مغز و رفتار كودكان را مطالعه كردند. آنها 221 کودک را به یک برنامه فعالیت بدنی بعد از مدرسه و بازیهای بیرون از منزل یا لیست انتظار اختصاص دادند. سپس ، آنها در چندین نوبت از آنها خواستند که کارهایی را اندازه گیری کنند که درک و توجه را اندازه گیری کند. پس از یک سال ، آنها دریافتند که فقط کودکانی که فعالیت بدنی داشته اند ، پیشرفت مهمی در مهار شناختی ، توجه و انعطاف پذیری درکی نشان داده اند ، که نشان می دهد فعالیت بدنی درک را بهبود می بخشد.

در همین راستا ، گروهی از محققان مغز در دانشگاه Waseda ژاپن مطالعه ای را در سال 2015 انجام دادند که نشان می داد کودکان متناسب از نظر بدنی در مقایسه با سایر همسالانی که فعالیت بدنی روزانه ندارند ، در فیلتر کردن اطلاعات مورد نیاز برای حل مشکل بهتر هستند.

بنابراین اکنون که ما بر اهمیت اطمینان از اینکه فرزند شما دوز روزانه ورزش خود را انجام دهد تا در اوج شکل جسمی و شناختی باشد تأکید کرده ایم ، در اینجا چند ایده جالب برای حرکت دادن این عضلات و تقویت رشد شناختی او آورده شده است:

  • مقداری موسیقی پخش کنید و با هم برقصید.
  • از یک حرکت حیوانی تقلید کنید ، برای مثال سعی کنید مانند قورباغه بپرید ، مانند خرگوش بپرید ، مانند یک پنگوئن راه بروید ، مانند شیر و چهار دست و پا برازنده باشید ، و غیره
  • بازی رهبر را دنبال کنید یا قایم باشک بازی کنید.
  • به نزدیکترین زمین بازی قدم بزنید و سرسره ها یا سایر ویژگی ها را کاوش کنید.
  • با یک توپ بادی سبک بازی کنید. بسته به مهارت کودک شما می توانید بازی پرتاب کردن و گرفتن را امتحان کنید.

اگر می خواهید یک موسیقی سرگرم کننده و خوب را برای بازی در کنار فرزند خود امتحان کنید ، این لینک  برای آموزش یک لیست بزرگ موسیقی برای انتخاب دارد: http://www.songsforteaching.com/physicalfitnesssongs.htm