کیفیت مقدم بر کمیت است. توجه به کیفیت رژیم غذایی قبل و در حین بارداری بسیار مهم است؛ زیرا چیزهایی که می‌خورید مستقیماً با بدن و رشد کودک شما ارتباط دارند. کودک شما با مواد مغذی که بدنتان به او می‌دهد رشد می‌کند و سیستمی ایمنی تشکیل می‌دهد که به رشد او کمک می‌کند. هنگامی که باردار هستید، نباید میزان کالری دریافتی خود را به شدت تغییر دهید اما در عوض، حتما غذاهای با کیفیت‌تری بخورید.

براساس گفتهٔ مرکز بهداشت در هاروارد، یک رژیم غذایی سالم در دوران بارداری باید بر میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل  متمرکز باشد. به خوردن لاکتوز و پروتئین ادامه دهید اما به مواردی توجه داشته باشید، مانند رژیم‌های غذایی معمولی. از طرف دیگر، چربی‌ها و شکر باید محدود شوند و ترجیحاً با غلات، میوه‌ها و چربی‌های سالم مانند آووکادو، آجیل و بادام به دست بیایند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که تعداد کالری که می‌خورید باید فقط تا بعد از سه ماههٔ اول اصلاح شود. در سه ماههٔ دوم و سوم، فقط باید ۳۰۰ کالری اضافی در روز بخورید که معادل یک لیوان شیر، دو برش نان یا یک مشت بادام است. در سه ماههٔ سوم بارداری ممکن است احساس گرسنگی کنید. همان‌طور که کودک شما رشد می‌کند، تغذیه بیشتری هم می‌خواهد و بدن شما به انرژی بیشتری احتیاج دارد تا بتواند هردوی شما را سالم نگه دارد.