“بگذارید فرض کنیم شما می‌خواهید یک باغ سبزی درست کنید. شما خاک را آماده می‌کنید، بذرها را می‌کارید و آن را آبیاری می‌کنید. شما عقب می‌ایستید و با افتخار به آنچه انجام داده‌اید نگاه می‌کنید. به نظر می‌رسد همه چیز برای برداشت نعمت مورد انتظار شما آماده است اما اگر چند ماه به باغ توجه نکنید و دوباره فکر کنید، “آه، اکنون برای آن برداشت گوجه‌های رسیده آماده هستم” چه می‌شود. چه چیزی پیدا خواهید کرد؟ انبوهی از گیاهان مرده یا در حال مرگ. “بنتو لیل” این را به رابطه تشبیه کرده است، به این معنی که اگر همه چیز را به عنوان یک امر بدیهی بپذیرید، به راحتی از هم می‌پاشد.

در زمان بارداری بدن شما می‌تواند کودک را برای ورود به دنیای جدید پرورش دهد و آماده کند. همچنین در این زمان می‌توانید از روابط خود بهره ببرید و شرایط برای ورود کودک آماده کنید.

مادر شدن مطمئناً یک تغییر بزرگ است. شما احتمالاً بیش از گذشته خسته می‌شوید و هر ساعت از روز احساسات مختلفی را تجربه خواهید کرد. ممکن است شرایط جوری باشد که تنها کاری که دوست داشته باشید انجام دهید خوابیدن است درحالی که همسرتان به دنبال صمیمیت است. گاهی اوقات به‌آسانی‌ می‌توانید از یک گفت‌وگوی ناراحت‌کننده جلوگیری کنید، مشکل را نادیده بگیرید و صحبت دربارهٔ آن را برای شب بگذارید. مشکل زمانی است که این عمل قاعده و عادت می‌شود نه یک استثنا برای گاهی‌اوقات.

بهترین کاری که می‌توانید برای خانوادهٔ در حال رشد خود انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید هر مشکلی را ریشه‌ای حل کرده‌اید. به این معنی که دیگر نباید از بحث کردن دربارهٔ موضوعات اجتناب کنید بلکه باید با آنها رودررو شوید. وقتی فرصت صحبت دربارهٔ موضوعی پیش آمد، نکات زیر را امتحان کنید تا مطمئن شوید آنچه را که باید بگویید بیان کرده‌اید و شخص مقابل آن را گوش می‌دهد و درک می‌کند:

  1. قبل از صحبت کردن، افکار خود را سازماندهی کنید. اولین چیزی را که در لحظهٔ صحبت کردن به ذهن شما خطور می‌کند بیان نکنید.
  2. احترام مهم است. کلمات، لحن و زبان بدن خود را به درستی انتخاب کنید.
  3. در مورد آنچه می‌خواهید یا نیاز دارید واضح باشید. جایی برای پر کردن جای خالی برای طرف مقابل نگذارید و فکر نکنید فرد مقابل ذهن شما را می‌خواند و می‌داند از او چه انتظاری دارید.
  4. مکث کنید و گوش دهید. بین مشاجره وقت بگذارید تا شریک زندگی خود واکنش نشان دهد و به آنچه می‌گویید پاسخ دهد.

اختلافات هنگامی که نوبت به پرورش کودک می‌رسد بیشتر می‌شود و اهمیت تمرین کردن برای داشتن مهارت‌های ارتباطی مناسب با شریک زندگی افزایش می‌یابد. شما می‌توانید با این اقدامات، محیطی را ایجاد کنید که همیشه در آن حمایت و همدلی باشد و مشکلی وجود نداشته باشد که شما دو نفر نتوانید حلش کنید.