مهارت حافظه کودک پیش دبستانی من: ذخیره و یادآوری خاطرات

آکادمی اطفال آمریکا می گوید که بین 36 تا 48 ماهگی ، کودک پیش دبستانی شما سخت تلاش می کند تا مهارت های حافظه خود را توسعه دهد. از این پس ، او با تکمیل متن ترانه های محبوب ، به پایان رساندن جملات از کتاب داستان مورد علاقه خود ، پیروی از دستورالعمل های 3 مرحله ای ، مطابقت اشیا  با تصاویر یا نقاشی های آنها و حتی به خاطر سپردن قسمت های طولانی یک داستان یا فیلم ، شما را به وجد می آورد!

حافظه کودک شما قبل از اینکه وی بتواند از زبان برای یادآوری تجربیات استفاده کند شروع به رشد کرد و در دو سال گذشته ، کودک شما برای ذخیره و دسترسی به وقایع مهم گذشته به حواس و احساسات خود اعتماد کرد. این ویژگی حسی حافظه در طول زندگی فرد ادامه دارد: بزرگسالان به راحتی به خاطر سپردن رویدادهایی که به احساسات شدید یا تجربیات بدنی مرتبط هستند ، مانند تعجب ، عشق ، عصبانیت یا ترس. مهارت های حافظه در واقع ایجاد هرچه بیشتر ارتباط بین یک چیز جدید و موارد مشابه دیگر است که از قبل در ذهن ذخیره شده است. بنابراین ، هر چقدر جنبه های یک موضوع یا رویداد کودک شما بیشتر باشد ، پیوند دادن این حافظه جدید و ذخیره آن برای او آسان تر خواهد بود.

در سال 2010 ، تیمی از محققان دانشگاه Loyola مقاله ای را در ژورنال روانشناسی تجربی کودک منتشر کردند که به بررسی چگونگی تغییر و پیشرفت مهارت های حافظه کودکان بین 24 تا 30 ماهگی پرداخت. آنها گروهی از بچه ها را در این بازه زمانی 12 ماهه ردیابی کردند. آنها مهارتهای مختلف شناختی و نحوه تعامل آنها با ظرفیت حافظهیشان  را اندازه گیری کردند و دریافتند که بین مهارتهای زبانی کودکان و توانایی آنها در یادآوری خاطرات در صورت درخواست رابطه ای قوی وجود دارد و این رابطه با گذشت زمان افزایش می یابد. آنها نتیجه گرفتند که اگرچه از سنین بسیار کمی احساسات برای ذخیره سازی خاطرات مهم هستند ، اما به محض شروع مهارت های زبانی در دوران پیش دبستانی ، داشتن کلمات مناسب برای اشاره به یک تجربه گذشته برای یادآوری حافظه بسیار مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟