مهارت پرتاب کودک من و رشد حرکتی او

همانطور که آكادمی اطفال پزشكی آمریكا اعلام كرد ، در حدود 48 ماهگی ، كودكان پیش دبستانی در حال رشد دادن كنترل حرکتی بزرگ لازم برای پرتاب توپ بر روی سر خود با استفاده از هر دو دست و استفاده از كل بدن برای پیش بردن آن و تحرك آن هستند. توانایی کودک در انداختن یک شی ممکن است از نظر رشد به اندازه راه رفتن یا تسلط بر چنگال مهم باشد. با این حال ، این در واقع یک شاخص خوب برای قدرت و رشد عضله است ، و اینکه چقدر کودک می تواند بدن خود را در هنگام حرکت متعادل و کنترل کند ، چقدر با محیط درگیر است و همچنین چگونه اعضای مختلف را برای انجام اقدامات مخالف همزمان هماهنگ می کند.

بیایید مروری بر چگونگی ایجاد توانایی های لازم برای پرتاب توپ توسط دخترتان داشته باشیم. در سن 24 ماهگی ، او می تواند اشیای کوچک و سبک (مانند یک توپ تنیس) را با استفاده از یک تکنیک رو دستی یا زیردستی به جلو پرتاب کند. در حالی که در 2 سالگی او اجسام دورتر از 3 فوت را پرتاب می کند ، تا 30 ماهگی قدرت عضلانی لازم برای پرتاب همان جسم حداقل 6 فوت افزایش می یابد. در 42 ماهگی ، دختر کوچک شما قادر خواهد بود تا با استفاده از مجموعه حرکات پیچیده تری ، مانند حرکت بازوها به سمت بالا و عقب ، یک توپ تنیس را تا 10 فوت پرتاب کند تا پرتاب را تحریک کرده و بدنش را متناسب با آن بچرخاند. در 48 ماهگی ، او می تواند دست ها و پاها را حرکت دهد تا حرکت را آماده کند و سپس یک شی را پرتاب کند.

با فراهم آوردن فرصت های فراوان برای انجام یک کار ، می توانید به دخترتان کمک کنید تا مهارتهای بدنی پیچیده را مهار کند. حرکت را به مراحل مستقل تقسیم کنید ، مانند بلند کردن توپ روی سر ، حفظ تعادل ، نگه داشتن توپ در موقعیت های مختلف بازوها و پاها که برای انجام توالی “پرتاب” لازم است ، و در آخر ، تمجید و تشویق تلاش او.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟