احتمالاً شما در مورد ناراحتی معده و احساس کلی ضعف که ممکن است در مراحل اولیه بارداری ظاهر شود و برای برخی از زنان بیش از صبح ادامه یابد ، داستان هایی را تجربه یا شنیده اید. تحقیقات دانشگاه ویسکانسین نشان می دهد که تا ۸۰٪ زنان باردار دچار نوعی حالت تهوع می شوند ، بیشتر آنها در سه ماهه اول بارداری خود هستند. این طبیعی است و احساس ناشی از تغییرات ناگهانی هورمونی است که بدن شما هنگام رشد جفت از آن عبور می کند. اما نگران نباشید ، اگر به دنبال تسکین این حالت تهوع هستید یا فقط به دنبال یک گزینه مناسب برای نوشیدن قهوه هستید ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم.

زنجبیل تنها مداخله غیر دارویی است که کالج زنان و زایمان آمریکا برای درمان بیماری صبحگاهی در دوران بارداری توصیه می کند. ثابت شده است که آب گرم و با ریشه زنجبیل پودر شده یا تازه چند بار در روز دم کرده و حالت تهوع را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. دانش موجود در مورد قدرت زنجبیل در اثر تحریک کننده آن بر دستگاه گوارش نهفته است ، جایی که به حرکت کمک می کند و جریان بزاق ، صفرا و ترشحات معده را تشویق می کند. براساس وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) ، زنجبیل همچنین منبع خوبی از ویتامین B3 و B6 ، منگنز ، منیزیم ، پتاسیم و مس است.

در حالی که برخی از افراد نگران ایمنی زنجبیل در دوران بارداری هستند ، در اجماع پزشکی اعلام شده که حداکثر دوز توصیه شده روزانه زنجبیل تازه ۲۰ گرم (۴ قاشق چایخوری رنده شده) است ، بیشتر از این که به عنوان محرک رحم عمل کند. اکنون ، اگر می خواهید این ادعاها را خود تأیید کنید ، این دستور چای زنجبیل را امتحان کنید:

عناصر:

  • ۱ تا ۱ قاشق چای خوری زنجبیل تازه رنده شده (پوست خراشیده شده) یا ½ تا ۱⁄۳ قاشق چای خوری زنجبیل پودر شده
  • ۱ ½ فنجان آب جوش
  • ۱-۲ قاشق چایخوری شربت افرا
  • لیمو

جهت ها:

  • زنجبیل را درون یک لیوان بزرگ و لیوان اندازه گیری کنید.
  • آن را تا خط ۱٫۵ فنجان با آب جوش پر کنید ، و بگذارید ۱۰ دقیقه دم بکشد.
  • در علامت ۱۰ دقیقه ، محتویات را در یک لیوان یا ظرف ضد حرارت صاف کنید و یک یا دو قاشق چای خوری شربت افرا به آن اضافه کنید تا شیرین شود.

در صورت تمایل می توانید این دستور را کپی یا سه برابر کنید و آن را تا ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنید ، به این ترتیب می توانید آن را به عنوان یک چای سرد با چند گوه لیمو امتحان کنید!