وقتی شما با کودک کوچک خود وقت می گذرانید زمان پرواز می کند ، درست است؟  با توجه به خاص بودن این سال برای شما و عزیزانتان ، ما می خواهیم با تعیین برخی اهداف خانوادگی ، ایده هایی را در مورد چگونگی کنترل امسال با یک شروع خوب بگذاریم.  برای یادگیری بیشتر خواندن را ادامه دهید.

تصمیم های خانواده انگیزه های خوبی برای کمک به خود و فرزندانمان در ایجاد عادت های بهتر و تحقق اهداف جدید هستند.  امسال تمام خانواده خود را دعوت کنید تا در این کار شرکت کنند.  در اینجا چند ایده برای شروع همه آورده شده است!

 برای مامان و بابا

 •  خواب بهتر – با ایجاد روتین قبل از خواب فضای آرام بخشی را در اتاق ایجاد کنید.  استراحت با موسیقی ، رایحه درمانی ، چای و ممنوعیت استفاده از تلفن می تواند کمک زیادی به آرامش بدن برای استراحت با کیفیت بهتر کند.
 •  تمیز کردن کمتر ، بازی بیشتر!  اشکالی ندارد اگردر خانه همه چیز مرتب نباشد.  کودک کوچک شما بدش نمی آید که خانه کاملا تمیز نباشد وقتی که همه چیزی که او می خواهد با شما سرگرم شدن است.
 •  حضور – نفس عمیق بکشید و روی هر کاری که انجام می دهید تمرکز کنید.  مواد غذایی قرار نیست با نگران بودن در مورد خریدن آنها، خریده شوند.  وقتی وقت خرید آنها است ، می توانید روی آن تمرکز کنید.  انجام همزمان چند کار فقط شما را از لحظه فعلی جدا می کند.
 • قرار  شبانه آخرین باری که مادر و پدر با هم تنها بودند، کی بوده است؟  بچه دار شدن ممکن است برخی از آداب ، عادات و رسوم را که قبلاً در زندگی زوجین داشتید تغییر دهد.  چه شام دو نفره باشد ، چه یک فعالیت در فضای باز ، یا یک سفر ، چیزی را پیدا کنید که شما را به هم نزدیک کند و آن را به صورت یک عادت ماهیانه درآورید.
 •  عشق، جنگ نه داشتن فرزند مستلزم دو نفر است، و هیچ کس بهتر از شما رابطه شما را نمی داند و درک نمی کند.  سعی کنید هر روز به دنبال راه هایی باشید که از شریک زندگی خود سپاسگزار باشید.  “متشکرم!”  و “کارت عالی بود!” تاثیر زیادی دارند. قبل از صحبت ، مکث کنید ، گوش دهید و افکار خود را سازمان دهید.  اختلاف نظرها افزایش خواهد یافت ، بنابراین فضایی را ایجاد کنید که پشتیبانی همیشه در آن باشد و مشکلی وجود ندارد که شما دو نفر با هم کنار بیایید.  بغل کردن بیشتر ، داد زدن کمتر.

 برای کوچک شما

 

 • دوست داری چیکار کنم برات؟  حتی اگر کوچولوی شما هنوز نمی تواند صحبت کند ، او احتمالاً چند درخواست از شما دارد.  “مامان آیا می توانی سبزیجات من را خوشمزه تر کنی؟” ، “من زمانی که به روی شکم دراز کشیده ام کلافه می شوم.  آیا می توانیم راهی برای لذت بخش تر شدن آن پیدا کنم؟ “.
 •  مدتی را در فضای باز سپری کنید برخی از خاطرات کودکانه مورد علاقه ما احتمالاً شامل برخی از بازی های خارج از منزل است.  بچه ها دنیای بیرون را دوست دارند و این آنها را در معرض محرک های جدید ، طبیعی و رنگارنگ قرار می دهد.  امسال قول دهید که در زمان بازی مقداری هوای تازه داشته باشید.  خواه گشت و گذار در حیاط پشت خانه باشد ، پیک نیک داشته باشید ، یا فقط روی چمن بنشینید.  زمانی را برای یک ماجراجویی در طبیعت با کوچولوی خود اختصاص دهید.
 •  دوستان جدید پیدا کنید فراتر از اینکه سرگرم کننده باشد ، دوست یابی یک عامل مهم در رشد اجتماعی-عاطفی کودک کوچک شما است.  به خود قول دهید که امسال تعداد بازیهای بیشتری تعیین کنید و به نوبه خود ، مهربان بودن و تحمل ناامیدی به فرزند خود بیاموزید.
 •  چیزهای جدید بیاموزید روانشناسان شناختی آزمایشی را انجام دادند و دریافتند که نوزادان از روشی غیرقابل پیش بینی، مشابه بزرگسالان یاد می گیرند که می توانند با تجربیات جدید، سازگار شوند.  امسال سعی کنید فعالیتهایی را تنظیم کنید که به کودک خود انگیزه دهید چیزها را شناسایی و کاوش کند و آنها را زیر سوال ببرد.  برای بازی وقت بگذارید ، رنگ های بیرون را کاوش کنید ، در مورد آب و هوا صحبت کنید و از سوالات باز استفاده کنید.  ماریا مونته سوری معتقد بود کودکان مانند “دانشمندان کوچکی” هستند که مشتاق مشاهده و کشف در مورد دنیای خود هستند.
 •  مشغول بازی فیزیکی شوید محققان دریافته اند که ورزش از سنین پایین نتایج شناختی را در مراحل بعدی زندگی افزایش می دهد: این امر به تنظیم احساسات فرد کمک می کند و شخص با این کار از آگاهی احساسی بهتری برخوردار باشد.  امسال سعی کنید ایده های فعال تری برای بازی داشته باشید ، مانند بازی با توپ ، قایم باشک یا تعقیب یکدیگر.  هم آكادمی اطفال آمریكا و هم مراكز كنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه می كنند كه كودكان 2 ساله هر روز حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشند.

 برای خانواده

 •  بازی های گروهی امسال سعی کنید شبی برای بازی خانوادگی داشته باشید.  علاوه بر سرگرم کننده بودن ، پیوند شما را به عنوان یک خانواده تقویت می کند ، مهارت های شناختی فرزندان شما را افزایش می دهد و کانال های ارتباطی را در بین همه اعضای خانواده باز می کند.
 •  تفریحات  بیشتر – تفریحات  بیشتر لزوماً به معنای بیرون رفتن از شهر نیست.  سعی کنید ماجراهای خانوادگی خود را پیدا کنید و مکان های مهیج را در شهر خود پیدا کنید.  رفتن به پارک محله خود ، بازدید از موزه ، نمایشگاه شهر یا حتی یک کمپینگ در حیاط خانه خود می تواند حس خارج شدن از خانه و ایجاد ارتباط با فرزندان را به شما القا کند.
 •  سپاسگزاری را با هم تمرین كنید مطالعات نشان می دهد افرادی كه مرتباً نسبت به دیگران ابراز تشكر می كنند به احتمال زیاد دلسوز ، سخاوتمند و خوشحال هستند.  امسال با احوال پرسی گرم و خداحافظی از یکدیگر قدردانی کنید، در واژگان روزمره خود از کلمات “سپاسگزار” استفاده کنید و سعی کنید درباره هر چیزی که هر روز بابت آن سپاسگزار هستید، حرف بزنید و این را به عادت تبدیل کنید.
 •  تغذیه سالم امسال با محدود کردن غذای ناسالم در خانه، برخی از عادت های سالم را در خانواده ایجاد کنید.  سعی کنید وعده های غذایی را به جای مواد فرآوری شده با مواد تازه تهیه کنید و سعی کنید مخلوط سبزیجات را به راحتی در هر وعده غذایی یا میان وعده قرار دهید.  تعهد به خوردن وعده های غذایی سالم به عنوان یک خانواده می تواند رابطه مثبت کودک شما با غذا را شکل دهد.
 •  برای ترسیم پیشرفت خود و تشویق یکدیگر ، یک صفحه تحلیل درست کنید!  – در مورد کارهایی که امسال می خواهید انجام دهید با خانواده خود هم فکری کنید و اهداف فردی و گروهی را روی تخته رسم کنید.  تصاویری از اوقات خود را اضافه کنید و از کارهایی که می خواهید انجام دهید و چیزهایی که به دست آورده اید کلاژ تهیه کنید.  آن را آویزان کنید تا همه از تبدیل این سال به خاص ترین سال تاکنون لذت ببرند!

منابع: