همه اینها متصل است: پیوند بین تعاملات اجتماعی و مهارت های راه رفتن

هنگامی که ما در مورد هر جنبه ای از تجربه بشری صحبت می کنیم ، تمایل داریم آن را در مناطق و قسمتهای خاص با توجه به ویژگی های آن سازمان دهیم. این امر به ویژه در روانشناسی رشد صادق است ، اما تقسیم رشد اولیه کودکی به مناطق و مهارتهای مختلف به این معنی نیست که آنها به هم گره نخورده ، بهم پیوسته و یا حتی وابسته به یکدیگر نیستند.

برخی از ارتباطات بین مهارتهای رشد کاملاً شهودی است ، مانند پیوند بین توانایی کودکان در گفتار و برقراری نیازها و خواسته ها و هوش هیجانی آنها. وقتی توانایی ابراز وجود و ارتباط با دیگران را داشته باشیم زندگی به طور قابل ملاحظه ای آسان می شود. با این حال ، انجمن های دیگر صادقانه شگفت آور هستند ، مانند کسانی که مهارت های بدنی را با جنبه های شناختی یا اجتماعی مرتبط توسعه می دهند.

به عنوان مثال ، محققان دپارتمان روانشناسی کالج ویتمن دریافتند که پیاده روی مستقل یک مرحله مهم برای رفتار اجتماعی کودکان است. در واقع ، تأثیر اولین مراحل مستقل کودک به همان اندازه شروع چهار دست وپا رفتن  از چند ماه قبل مهم است. در سال 2010 ، آنها یافته های خود را در مقاله ای تحت عنوان “یادگیری راه رفتن تعاملات اجتماعی نوزاد را تغییر می دهد” در مجله Infant Behavior and Development منتشر کردند. آنها یک آزمایش را انجام دادند که در آن رفتارهای اجتماعی کودکان 2 تا 3 ساله که از نظر سن منطبق و مقایسه می شوند. آنها فرکانس و پیچیدگی تعامل بین کودکانی را که به طور مستقل راه می رفتند و بچه هایی که به چهار دست وپا رفتن   تسلط دارند ، اما فقط با کمک کودک واکر قدم می گذارند ، در تضاد قرار گرفتند. آنها دریافتند كودكانی كه به طور مستقل راه می روند نه تنها زمان بیشتری را صرف تعامل با مراقبان و اسباب بازی های موجود می كنند ، بلكه در مقایسه با كودكانی که با واکر راه می روند بیشتر صدا می زنند و ژست می گیرند. در آزمایشی دیگر ، محققان رفتار اجتماعی کودک را در طول زمان ردیابی کردند ، از زمانی که چهار دست وپا رفتن  را یاد گرفتند و تا زمانی که یاد بگیرند بدون حمایت راه بروند. نتایج نشان داد که ، صرف نظر از سن ، پیاده روی مستقل هم افزایش تعداد دفعات و هم پیچیدگی در تعامل با مادران را نشان می دهد ، مانند این که توجه آنها را به سمت یک شی  خاص در اتاق معطوف کند.

شاید از ارتباط مستقیم مهارت های اجتماعی فرزندتان با رشد حرکتی او تعجب کنید ، اما آیا کودک خردسال چیزی غیر از جعبه جادویی غافلگیری های پایان ناپذیر است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟