افسانه‌ها و تئوری‌های زیادی در مورد بارداری وجود دارد. چگونه تناسب اندام داشته باشم؟ چگونه می‌توانم از خطرات جلوگیری کنم؟ چگونه در هر سه ماههٔ بارداری تمرین کنم؟ در این مرحله، شما احتمالاً تازه متوجه باردار شدن خود شده‌اید و به احتمال زیاد کمی احساس ضعف کرده‌اید. این کاملاً طبیعی است. هدف ما در اینجا این است که کارها را برای شما کمی راحت‌تر کنیم.

در طی سه ماههٔ اول، قلب شما خون بیشتری پمپاژ می‌کند و فشار خونتان کاهش می‌یابد. این تغییرات اگرچه به ظاهر ناچیز هستند، می‌توانند باعث سرگیجه شوند، ضربان قلب شما را افزایش دهند و به شما این احساس را بدهند که نمی‌توانید نفس بکشید. آرام باشید، این “عوارض جانبی” بارداری در طی سهٔ ماه اول بسیار شایع است. تمام انرژی بدن شما برای ایجاد محیطی مناسب برای کوچولویتان در ماه‌های بعدی استفاده می‌شود؛ بنابراین بسیار مهم است که در این مدت به محدودیت‌ها و تغییرات جدید در بدن خود توجه ویژه‌ای داشته باشید تا از سقط یا صدمات دیگر به جنین جلوگیری کنید. از همه مهم‌تر، قبل از اینکه شروع به برنامه‌ریزی تمرینی مناسب برای دورهٔ بارداری کنید، حتماً از پزشک معالج خود در این‌باره بپرسید.

برخی از سؤالات متداول زنان باردار این است که آیا ورزش می‌تواند منجر به سقط جنین شود؟ چه نوع ورزشی بهتر است و چه مدت می‌توانند تمرین کنند؟ اولین و مهم‌ترین نکته این است که ورزش منجر به سقط جنین نمی‌شود. پزشکان در واقع زنان باردار را به ورزش کردن تشویق می‌کنند؛ زیرا می‌تواند به کاهش دردهای عضلانی کمک کند. در مورد نوع ورزش نیز انجام دادن یک ورزش کم تحرک توصیه می‌شود. در زمان بارداری مجاز نیستید بیش از حد و خیلی شدید ورزش کنید. در آخر، سعی کنید یک تمرین ۳۰ دقیقه‌ای داشته باشید. این کار را می‌توانید بیشتر روزهای هفته در یک محیط زیبا و ایمن انجام دهید.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید به خاطر بسپارید تفریح است. خیلی سخت نگیرید و کاری را انجام دهید که از آن لذت می‌برید مانند قدم زدن با سگ خود، رفتن به یک کلاس رقص سالسا، تناسب اندام، و غیره. هرگونه تمرین ورزشی همیشه بهتر از ورزش نکردن است.