ایده هایی برای کمک به مهارت های زبردستی انگشت کودک شما

طبق گفته آکادمی اطفال آمریکا ، مهارت های زبردستی به توانایی شخص در دستکاری اشیا با استفاده از حرکات هماهنگ دست و انگشت اشاره دارد. داشتن مهارت کافی در انگشت مستلزم این است که سیستم اسکلتی ، عضلانی و عصبی کودک به هم متصل شده و حرکات دقیق مورد نیاز برای به دست گرفتن، فشردن ، نگه داشتن ، کشیدن و انجام سایر حرکات دستی را که ما به عنوان بزرگسال هر روز بدون فکر زیاد از آنها استفاده می کنیم ، تولید کند.

در حدود 36 ماهگی ، متوجه خواهید شد که پسرتان شروع به درگیری فعال با اشیای اطراف خود می کند و با حرکات کنترل شده و دقیق تر دست تعامل می کند. به عنوان مثال ، او صفحات کتاب را یکی پس از دیگری ورق می زند ، اشکال را با خمیر بازی قالب می زند ، و حتی از قیچی و ابزارهایی به اندازه بچه ها تحت نظارت شما استفاده می کند. در اینجا فعالیت هایی وجود دارد که می توانید در کنار کودک پیش دبستانی خود انجام دهید تا به او کمک کند مهارت های دستی و انگشتی خود را بیشتر رشد دهد.

  • گردنبندهایی از ماکارونی درست کنید.
  • با خمیر بازی، بازی کنید. یک کار جالب، ایجاد حیوانات خیالی با استفاده از خمیر و سایر مواد مانند پاک کننده های لوله ، زرق و برق مناسب کودکان و غیره است.
  • بر روی ماسه بنویسید.
  • اشکال بزرگ و توخالی را در مقوا برش دهید ، و از فرزندان خود بخواهید که دور آنها پشم یا روبان ببافند. این برای هنرهای فصلی و صنایع دستی عالی است ، شما فقط باید اشکال بزرگی از قلب یا ستاره ها را ببرید.
  • باز و بسته کردن دکمه های بزرگ یا زیپ را تمرین کنید.
  • با انگشت نقاشی کنید یا اگر کودک شما از قبل مهارت بالایی دارد ، با Q-tip نقاشی کنید.
  • از کودک خود بخواهید هنگام پختن به شما کمک کند و از او بخواهید که شکل های مختلف را با استفاده از برش دهنده کوکی ها روی خمیر کشیده شده برش دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟