“مولی درسنر” پیشنهادهای جدید و سرگرم‌کننده‌ای برای کمک به بچه‌های ما در دنبال کردن توانایی خود برای پیروی از دستورالعمل‌ها دارد.

از آنجا که بچه‌ها هنوز خیلی کوچک‌اند، کودکان برای انجام دادن کارهایی که از آنها می‌خواهیم به نشانه و مکث نیاز دارند. به جای خواندن مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها، آهسته پیش بروید، صریح و واضح بگویید و مثال بزنید تا پسر یا دخترتان بتوانند کار تعیین‌شده را انجام دهند. با استفاده از موسیقی، وزن و آهنگ، جست‌وجوی گنج و بازی‌های تقلیدی، به کودک نوپای خود آموزش دهید و به آنها کمک کنید که تمرکز کنند و کاری را انجام دهند که چندین مرحله دارد.

  1. از موسیقی استفاده کنید

موسیقی روشی شگفت‌انگیز برای ایجاد انگیزه در کودکان برای دنبال کردن دستورالعمل‌هاست. تعداد زیادی آهنگ کودکانه وجود دارد که برای همین منظور ایجاد شده‌اند. “لوری برکنر و گروهش” در استفاده از تعداد زیادی مسیر در آهنگ‌های جذاب خود (برای مثال We Are The Dinosaurs و غیره) کار شگفت‌انگیزی انجام داده‌اند. من همچنین عاشق آهنگ Usher’s ABC از Sesame Street (در YouTube می‌توانید آن را پیدا کنید) هستم و البته موسیقی کلاسیک، آهنگ “going on a bear hunt”، که من آن را دوست دارم؛ زیرا مفاهیم انتزاعی را با جهت‌ها ترکیب می‌کند (برای مثال زیر، بالا، و غیره)

  1. حرکت کنید

می‌توانید تقریباً از هر چیزی در اطراف خانهٔ خود یک مسیر پر از مانع ایجاد کنید. دوره‌های آموزش عبور از موانع برای کودکان کوچک‌تر بسیار عالی‌اند؛ زیرا به صورت تصویری جهت‌ها را آموزش می‌دهند. با وسایل خانه در اتاق نشیمن مسیری با مانع ایجاد کنید: زیر صندلی بروید، از صندلی بالا بروید، از نیمکت پایین بیایید، روی فرش بخزید و غیره. اگر کودک شما برای اجرا کردن این فعالیت‌ها به فضای بیشتری نیاز دارد، می‌توانید به بیرون از خانه بروید. دستورالعمل‌های زیر را اجرا کنید:

از پله‌ها پایین بروید‌، دور درخت بدوید، در میان چمن‌ها سینه‌خیز بروید و غیره.

  1. Simon را هم با خود همراه کنید

Simon Says را می‌توانید همیشه بازی کنید؛ زیرا انگیزشی، سرگرم‌کننده و راهی عالی برای تمرین جهت‌هاست. اینکه شما برای انجام این بازی به هیچ چیزی نیاز ندارید، بهترین ویژگی آن است. این بازی را می‌توانید در هر مکانی انجام دهید؛ در خانه، هنگامی که در صفی انتظار می‌کشید، در فروشگاه یا در زمان رانندگی در سفری جاده‌ای. هرچه فرزند شما کوچک‌تر باشد، همان‌قدر باید تصاویر بیشتری تهیه کنید. به این معنی که ممکن است هنگام راهنمایی به آنها نشان دهید که باید چه کاری انجام دهند. بااین‌حال، پس از کمی تمرین می‌توانید به راحتی از کلمات خود استفاده کنید.

  1. به جست‌وجوی گنج بروید

شکار وسایل غیرضروری یکی دیگر از روش‌های آسان و کاربردی برای تمرین جهت‌هاست. می‌توانید یکی را با مواد خاصی تنظیم کنید یا به سادگی از وسایل خانه استفاده کنید. من دوست دارم با استفاده از تصاویر اشیایی که قبلاً در خانه پراکنده شده‌اند، به شکار وسایل غیرضروری بروم؛ برای مثال: ۳ کلاه را پیدا کنید، ۲ دایناسور را بردارید، ۱ موز را به من نشان دهید، و غیره. همچنین می‌توانید در طی این فعالیت‌ها برخی از کارهای نظافت را مخفیانه وارد لیست کنید. (برای مثال همهٔ ماشین‌ها را بردارید و در جعبه بگذارید و غیره).

  1. زمان بازی

برخی از بازی‌های جذاب وجود دارند که به طور خاص برای دنبال کردن دستورالعمل‌هایی ایجاد شده‌اند که من آنها را دوست دارم!

اگر کودک شما فعالیت‌های ساختاری را ترجیح می‌دهد، این بازی‌ها بهترین انتخاب هستند.