استفاده از وسایل الکترونیک چگونه مهارت های نوشتاری را تحت تأثیر قرار می دهد

مهارت های حرکتی اصلی برای کودک شما در نگه داشتن و دستکاری اشیا لازم است. خط خطی کردن، بستن دکمه پیراهن ، بستن بند کفش و نوشتن. همه به مهارت انگشت و هماهنگی دست نیاز دارند. کودک کوچک شما از بدو تولد در تلاش است تا با استفاده از تمام وسایل اطراف خود ، دستان خود را تقویت کند. همانطور که او با دست و انگشتان خود به کاوش می پردازد ، ماهیچه های ریز حرکات بسیار دقیق را هماهنگ می کنند: از توانایی تکان دادن جغجغه ، تا برداشتن تکه های کوچک غلات یا نگه داشتن مداد رنگی. هر حرکت ، ابزار و فعالیتی به مهارت های کوچک شما کمک می کند و همچنین او را برای مهارت های آینده آماده می کند.

ابزار دیگری که امروزه کوچولوی شما دارد و می خواهد، دستگاه های تکنولوژیکی است. محققان دانشگاه تورنتو دریافتند که تا 18 ماهگی ، 20٪ از کودکان به مدت نیم ساعت در روز از دستگاه های دستی استفاده می کنند. یافته های یک مطالعه طولی در کانادا که مدت زمان استفاده از وسایل الکترونیکی و مهارت حرکتی را در کودکان مشاهده کرد ، رابطه منفی بین مدت زمان حضور در مقابل صفحه نمایش و صلاحیت حرکتی در سنین 4 ، 5 و 7 سالگی گزارش داد. سالی پین ، متخصص اطفال در بنیاد قلب انگلستان NHS Trust ، اشاره کرد که کودکان با قدرت و زرنگی که 10 سال پیش داشتند به مدرسه نمی آیند. وی اشاره می کند که مدت زمانی که کودکان با تلویزیون ، تبلت یا تلفن هوشمند می گذرانند بر توانایی آنها در ایجاد مهارت های بنیادی مورد نیاز برای گرفتن و نگه داشتن مداد تأثیر می گذارد.

مطالعه دیگری در کانادا نوشتن روی صفحه رایانه لوحی دیجیتال را با مهارت نوشتن روی کاغذ مقایسه کرد. یافته ها گزارش دادند که نوشتن بر روی تبلت روی حرکات قلم ، تغییر فشار ، سرعت حرکت و تنظیم عضلات تأثیر منفی دارد. مهارتهایی که کودک کوچک شما در اولین سالهای رشد خود کسب کرده برای پیشرفت آینده وی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. دانشمندان دریافته اند که رشد مهارت های حرکتی اصلی در اوایل کودکی می تواند نه تنها موفقیت در نوشتن ، بلکه عملکرد بهتر در خواندن و ریاضیات در دوره ابتدایی را پیش بینی کند. از طرف دیگر ، مطالعه دیگری نشان داد که چاپ ، نوشتن و تایپ کردن روی صفحه کلید همه با مناطق و الگوهای متمایزی در مغز مرتبط است.

بنابراین ، گرچه فناوری ابزاری شگفت انگیز است و فواید مثبتی برای زندگی شما دارد ، اما از آنجا که بچه ها زمان بیشتری را در فضای داخلی و به صورت آنلاین سپری می کنند و زمان کمتری را به انجام فعالیت های بدنی می پردازند ، بر کودکی نیز تأثیر می گذارد. نیازی به محدودیت فناوری نیست ، به سادگی استفاده از آن را کنترل کنید تا کودک کوچک خود را مشغول کنید و همچنین بر روی مهارت های جسمی اش کار کند. سعی کنید بر روی بازی عضله سازی که ناشی از کاوش با بلوک های ساختمانی ، اشیای مختلف با اندازه های مختلف و اسباب بازی های کشش است ، تأکید کنید. از آنجا که کودک شما استفاده از انگشتان مختلف را با هم ترکیب می کند و اشیا را به روش های مختلف دستکاری می کند ، شما به رشد جسمی و کلی او ادامه می دهید. به زودی او برای سالهای مدرسه آماده خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟