چگونه موسیقی به رشد کودک شما کمک می کند

دلیلی وجود دارد که والدین به طور غریزی از موسیقی و ریتم برای آرامش کودک استفاده می کنند. این به عنوان راهی برای بیان احساسات مثبت و جلب توجه کودک کوچک برای تعامل با او استفاده می شود. طبق مطالعه ای که توسط موسسه مغز و خلاقیت در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در سال 2016 انجام شد ، موسیقی نه تنها سرگرم کننده و زیبا است ، بلکه باعث می شود مدارهای مغز به گونه ای باشد که سایر فعالیت های دیداری یا جسمی ، به ویژه در مورد زبان ، این کار را نکنند. این ممکن است به این دلیل باشد که موسیقی ذهن و بدن را به هم نزدیک می کند.

کودکان نوپا و پیش دبستانی می توانند از شنیدن آهنگ های تکراری سود زیادی ببرند زیرا با این کار می توانند کلمات جدیدی را بیاموزند و از مهارت های حافظه خود استفاده کنند. آنها غالباً از آهنگ های مربوط به اشیای آشنا که قبلاً تشخیص داده و با آنها تعامل دارند ، یا با ریتم های پیش بینی کننده ای که می توانند کپی کرده و بدن خود را با ان تکان دهند، لذت می برند.

در اینجا برخی فعالیت های موسیقی آورده شده است که می توانید مهارت های موسیقی فرزندتان را بدون ثبت نام ضروری در کلاس های ویولن تشویق کنید:

  • از کودک خود دعوت کنید که آهنگ های احمقانه کوتاه درباره یک چیز یا یک فعالیت روزانه اختراع کند. هنگام به فعالیت وا داشتن جسم یا موقعیت ، آن را بخوانید تا توجه و حفظ را تشویق کنید. همانطور که از تجربه متوجه شده اید ، مغز ما وقتی زبان همراه با موسیقی باشد ، زبان را بهتر به یاد می آورد.
  • با انجام حرکات انگشتی آهنگ هایی مانند Itsy Bitsy Spider ، از کودک خود بخواهید مهارت های حرکتی و هماهنگی مهم خود را تمرین کند.
  • بازی های ریتمی بازی کنید. از پسرتان بخواهید با ضربه زدن روی اشیایی که در دست دارد ، مثل کف ، جعبه ، سطوح مختلف و … ریتم آهنگ را بازتولید کند.
  • جلسات رقص داشته باشید. انواع مختلف موسیقی را پخش کنید و کودک خود را به رقص با ریتم آن دعوت کنید. شما می توانید حرکت به ضرب آهنگ را توصیف کنید و همچنین توصیف آهنگ را با کلمات آسان ، مانند بلند ، آهسته ، شاد و غیره تشویق کنید. به این ترتیب ، شما به او کمک می کنید کنترل دست ها ، پاها و تنه خود را کامل کند.
  • با گوش دادن به موسیقی کلاسیک به کودک خود کمک کنید تا با احساساتش ارتباط برقرار کند.
  • در پخش برخی از آهنگ هایی که هر دو از آنها لذت می برید کاوش کنید تا از موسیقی مخصوص کودک خسته نشوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟