چگونه دست خط می‌تواند بر آیندهٔ کوچولوی شما تأثیر بگذارد

ما قبلاً در مورد تأثیر نوآوری در نوشتن و همچنین اهمیت هماهنگی دست به عنوان یک مهارت پیش از نوشتن بحث کرده‌ایم. امروز می‌خواهیم پیوند احتمالی مهارت‌های نوشتاری و موفقیت آیندهٔ تحصیلی کوچولوی شما را بررسی کنیم.

لورا دینهارت، متخصص آموزش به کودک در ابتدای دوران كودكی، تحقیقی را انجام داد كه دانشگاه بین‌المللی فلوریدا آن را منتشر کرد. وی دریافت که با بررسی مهارت‌های نوشتاری اولیهٔ کودکان پیش‌دبستانی می‌توان هم نمره‌های کلی و هم نمرهٔ آزمون استاندارد آنها را در خواندن و ریاضیات کلاس دوم پیش‌بینی کرد.

وی نمرات ۳۰۰۰ دانش‌آموز کلاس دوم را بررسی کرد و آنها را به اطلاعات گذشته در مورد مهارت‌های کودکان در دورهٔ پیش‌دبستانی ربط داد. وی مشاهده كرد كه كودكانی كه در اوایل كودكی نمره‌های خوبی در زمینهٔ مهارت‌های حرکتی مثبت دریافت كرده‌اند، در كلاس دوم نیز نمره‌های بالاتری داشته اند و بالعکس، کسانی که ضعیف عمل کردند نمره‌های پایین‌تری داشتند.

علاوه‌براین، دانش‌آموزانی که در انجام مهارت‌های حرکتی ظریف عملکرد بهتری داشتند، در ریاضیات و خواندن تست‌های استاندارد نیز بالاتر از حد متوسط ​​بودند و برعکس، گروهی از دانش‌آموزان که در انجام مهارت‌های حرکتی مثبت عملکرد ضعیفی داشتند.

علاوه‌براین، همان‌طور که او خط‌‌خطی می‌کند، کنترل عضلانی پیدا می‌کند و شروع به ترسیم شکل‌ها، نمادها و حتی حروف می‌کند. این نه تنها شامل مهارت‌های حرکتی است بلکه مجموعهٔ وسیعی از مهارت‌های دیگر مانند توجه، حافظه و یافتن علت‌ومعلول را در برمی‌گیرد. همهٔ این مهارت‌ها باعث می‌شود که کودک نه تنها از نظر علمی بلکه در خارج از مدرسه نیز موفق باشد.

به او کمک کنید مهارت‌های پیش نوشتن خود را تقویت کند و برای انجام آنها تمرین کند و به این ترتیب برای آنچه در آینده پیش می‌آید پایه‌ای محکم ایجاد کند!

 

اطلاعات بیشتر دربارهٔ روش دینهارت:  Good handwriting and good grades: FIU researcher finds new link

اطلاعات بیشتر دربارهٔ دست خط: Writing and drawing: What can my little one do at each stage

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟