از فواید آنچه می‌خورید لذت ببرید! غذاهایی که سرشار از مواد مغذی هستند، برای سلامت جسمی و روانی شما مهم‌اند. بارداری مرحلهٔ بسیار مهمی در زندگی شماست و غذایی که می‌خورید برای سلامتی شما و کودک مهم است. مواد مغذی که قبل و بعد از بارداری می‌خورید سبب رشد و نمو کودک شماست. هر گروه غذایی که حذف می‌کنید یا غذایی که شروع به خوردن آن می‌کنید می‌تواند بر رشد کودک شما تأثیر بگذارد.

غذایی که سرشار از فولات باشد برای رشد کودک شما ضروری است. فولات یا اسید فولیک نقش مهمی در تشکیل سلول‌های جدید و ساخت سیستم عصبی کودک دارد. اطمینان از داشتن رژیم غذایی غنی از فولات و مصرف اسیدفولیک قبل و در طی سه ماههٔ اول بارداری می‌تواند از بروز ناهنجاری‌هایی در کودک شما مانند نخاع بیفیدا و آنانسفالی جلوگیری کند.

براساس اعلام دانشگاه هاروارد، این ویتامین باید در دوزهای ۴۰۰ تا ۶۰۰ میکروگرم در روز مصرف شود. بااین‌حال، باید مراقب باشید که هرچه فولات بیشتر شود، قسمت مهم رژیم غذایی شما بهتر تأمین می‌شود. مصرف ۹B شما نباید بیش از ۱۰۰۰ میکروگرم در روز باشد. ثبت یک ماده غذایی غنی از این ویتامین مانند غلات، سبزیجات با برگ سبز، لوبیا و میوه‌های سیتریک می‌تواند مفید باشد.