کمک به رشد مهارت های حافظه فرزند من

همانطور که از تجربه شخصی خود مشاهده می کنید ، حافظه نه تنها ماهیچه ای است که نیاز به ورزش زیادی دارد ، بلکه با آنچه قبلاً می دانید ارتباط مستقیمی دارد. به عنوان مثال ، اگر قبلاً به بیش از یک زبان مسلط باشید ، یادگیری یک زبان جدید آسان تر است. به همین ترتیب ، با افزایش دانش پیشینه او از جهان ، ظرفیت کودک برای رمزگذاری خاطرات جدید و یادآوری صحیح آنها افزایش می یابد. پیرو رهنمودهای آکادمی اطفال آمریکا (AAP) در مورد رشد زودرس ، بین 3 تا 4 سال ، رشد شناختی کودکت در مسیر سریع قرار دارد ، زیرا او در حال یادگیری صحبت کردن ، درک روابط و اختلافات بین چیزها و درک مفاهیم مربوط به زمان ، اندازه ، اشکال و … بنابراین ، به طور طبیعی ، حافظه او نیز در این مدت به سرعت در حال رشد است.

در اینجا چند ایده در مورد چگونگی کمک به مهارت های حافظه کودک وجود دارد:

  • باهم بازی کنید؛ بازی دو نفره. یک بازی ساده “I spy” می تواند برای حافظه کودک شما بسیار مفید باشد ، به خصوص اگر با درگیر کردن شخصیت های محبوب یا اسباب بازی ها او را به این کار علاقه مند کنید.
  • از حواس زیادی استفاده کنید. وقتی اطلاعات را همزمان با استفاده از بیش از یک حس پردازش می کنید ، برای مغز راحت تر می توانید یک خاطره از وضعیت یا رویداد ایجاد کنید.
  • آن را موزیکال کنید. موسیقی و آهنگ ها می توانند تقویت کننده حافظه شگفت انگیز باشند. با آواز خواندن و سپس درخواست از کودک کوچک خود برای پر کردن جای خالی متن ، می توانید به کودک خود کمک کنید تا مهارت حافظه خود را به کار بیاندازد.
  • با هم به عکسهای جالب از وقایع خانوادگی یا گردش ها نگاه کنید. می توانید به کودک خود کمک کنید اعضای خانواده را شناسایی کند یا از او بخواهید که داستانی درباره آن روز تعریف کند.
  • فراموش نکنید که خواب برای ذخیره سازی حافظه ضروری است. طبق AAP ، کودکان نوپا بین 11 تا 13 ساعت در روز نیاز به خواب دارند که شامل زمان چرت زدن است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟