کمک به کودک برای یادگیری به اشتراک گذاشتن

برای کودکان پیش‌دبستانی، آموزش به اشتراک گذاشتن وسایلشان چالش‌برانگیز است و یادگیری این مهارت، پیشرفت مهمی را در مرحلهٔ رشد اجتماعی و عاطفی آنها نشان می‌دهد. در دوران کودکی، به اشتراک گذاشتن ظرفیتی است که بچه‌ها باید برای بازی و یادگیری داشته باشند اما آنها در ایجاد رابطه و مهارت‌های هوش هیجانی لازم برای این کار به کمک شما نیاز دارند.

از آنجا که اشتراک‌گذاری برای کودکانی که در حدود ۳ یا ۴ سال سن دارند، می‌تواند سخت باشد، این مهارت معمولاً تا زمانی که کودک به مهدکودک برود یا شروع به بازی با همسالانش کند، ایجاد می‌شود. براساس شبکهٔ Raising Children، بچه‌ها برای ایجاد و برقراری دوستی باید یاد بگیرند که وسایلشان را به اشتراک بگذارند؛ زیرا اشتراک‌گذاری به آنها کمک می‌کند انصاف و سازش را درک کنند. همچنین می‌توانند تحمل ناامیدی، صبوری و اعتماد به دیگران را یاد بگیرند.

در ادامه چند پیشنهاد در مورد چگونگی تشویق کودک پیش‌دبستانی به ایجاد مهارت‌های ارتباطی خود با یادگیری به اشتراک گذاشتن آمده است:

  • فرصت‌های زیادی را برای تمرین به اشتراک‌گذاری فراهم کنید. به یاد داشته باشید که کودکان با انجام کارهایی به شیوهٔ آزمون و خطا یاد می‌گیرند.
  • برای به اشتراک‌‌گذاری وسایل و رعایت نوبت در انجام کارها الگوسازی کنید.
  • به فرزندتان کمک کنید وقتی که شخصی در حال به اشتراک‌گذاری وسایلش است، متوجه شود.
  • برای پیشرفت، او را بسیار تحسین کنید.
  • بازی‌هایی را انجام دهید که شامل رعایت نوبت باشد.
  • در مورد به اشتراک گذاشتن وسایل به کودک توضیح دهید، در مورد همدلی با او صحبت کنید، در مورد اینکه وقتی شخصی چیزی را با او به اشتراک می‌گذارد، چقدر خوب است و همچنین سایر بچه‌ها این را دوست دارند با او گفت‌وگو کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟