امروزه حواس پرتی های زیادی وجود دارد و عادات بدی وجود دارد که می تواند کیفیت خواب شما را تحت تأثیر قرار دهد. داشتن عادات غذایی مناسب برای بارداری بسیار مهم است ، زیرا نداشتن یک رژیم غذایی مناسب می تواند بر شما و کودک شما تأثیر بگذارد. بر کسی پوشیده نیست که داشتن یک خواب خوب شبانه کلیدی در سلامتی و عملکرد مؤثر مغز شما است ، به ویژه در دوران بارداری. بسیار مهم است که شما به خاطر سلامتی کودک خود و خود عادات خوبی را حفظ کنید. عادت ها فقط شامل تغذیه کافی نیستند ، طیف گسترده ای از رفتارها بر عملکرد و سلامتی شما تأثیر می گذارد. بنابراین ، داشتن عادات غذایی غلط بر کیفیت خواب شما آسیب می رساند و خواب ناکافی مستقیماً باعث ناهنجاری در خلق و خوی شما می شود. استرس مداوم به دلیل عادت های نامناسب خواب می تواند بر روی کودک شما تأثیر بگذارد ، به همین دلیل بسیار مهم است که سعی کنید در دوران بارداری به اندازه کافی بخوابید و خوب غذا بخورید.

یک عادت خوب غذایی شامل خوردن شام زود هنگام ، حداقل ۳ ساعت قبل از خواب است. مورد دیگر شامل کاهش مصرف نوشیدنی های گازدار یا غذاهای پرکالری است. حداقل ۸ ساعت قبل از خواب از خوردن غذا و نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید. به یاد داشته باشید که نباید بیش از ۲۰۰ میلی گرم کافئین در روز داشته باشید ، بنابراین ثبت اطلاعاتی که هر روز می خورید مفید خواهد بود.

از طرف دیگر ، برخی مطالعات نشان داده اند که غذاهایی با خواص آرامش بخش وجود دارند که می توانند باعث آزاد شدن سروتونین و ملاتونین به سیستم عصبی شما شوند و به شما کمک کنند خواب بهتری داشته باشید.

برخی از این غذاها عبارتند از:

  • بادام
  • موز
  • گیلاس
  • بلغور جو دوسر
  • عسل

به یاد داشته باشید که داشتن عادت های خوب نه تنها در دوران بارداری مفید خواهد بود ، بلکه برای یک سبک زندگی سالم و بهتر نیز کلیدی است