پنج روش ساده برای پرورش مهارت های تفکر بنیادی

نوزادان دانشمند به دنیا می آیند. آنها نظریه های مربوط به چگونگی کارکرد جهان را توسعه می دهند و دائماً از طریق مشاهده ، کاوش و آزمایشات خود با محیط خود می آموزند. طبق گزارش جدید مرکز خلاقیت کودکان در موزه کشف منطقه خلیج (Bay Area Discovery Museum) ، نوزادان کمتر از یک سال توانایی رشد مهارت های تفکر پیچیده مربوط به مفاهیم علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضی (STEM) را دارند. ترفند رشد این مهارت ها این است که در نحوه تعامل ما با فرزندان خود عمدی تر شویم.

اینها برخی از راههایی است که می توانید مهارتهای تفکر بنیادی را در کودک کوچک خود پرورش دهید:

  • “اسباب بازی های قابل دستکاری” در اطراف خود داشته باشید. اینها به کودکان امکان می دهد تا بسته به نوع بازیشان با آنها ، آنها را به چیز دیگری تبدیل کنند. به عنوان مثال ، یک جغجغه بسته به میزان سختی که آن را تکان می دهند ، می تواند بلند یا نرم صدا دهد.
  • در “بازی تکراری” شرکت کنید. تکرار اقدامات مکرر ، مانند انداختن اسباب بازی و برداشتن آن بعد از مدتی ، به کودکان کمک می کند تا در مورد مفاهیم پیچیده ای مانند جاذبه و علت و معلول یاد بگیرند.
  • “چهار نوع بازی” را تمرین کنید. تظاهر به بازی باعث رشد خلاقیت و تخیل می شود. بازی اکتشافی به کودکان امکان می دهد در مورد محیط پیرامون خود آزمایش کنند. بازی هدایت شونده شامل تعاملات و یادگیری با بزرگسالان است. و بازی رایگان به آنها اجازه می دهد تا زمام امور را در دست بگیرند.
  • دائماً از “چگونه” ، “چرا” و “چه” سوال کنید تا کودک کوچک شما را به فکر وادارد و تجربیاتش را زیر سوال ببرد.
  • کلمات جدیدی را به واژگان فرزند خود وارد کنید. از کلمات پیشرفته و دقیق برای توصیف آنچه که انجام می دهید استفاده کنید ، حتی از سنین پایین آنها.

الیزابت رود، مدیر مرکز خلاقیت دوران کودکی ، به والدین توصیه می کند که اینقدر درگیر آموزش فرزندان خود نشوند. درعوض، بر تجربه کردن با آنها را تمرکز کنید تا شگفتی ریاضیات ، علوم و مهندسی که در اطراف ماست را درک کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟