مهارتهای حرکتی اصلی: هنر خط خطی کردن و نوشتن-قسمت 2

همانطور که در  قسمت 1 این مقالهاشاره کردیم ، خط خطی کردن یکی از اولین قدم هایی است که کودک کوچک شما برای درک نوشتن و زبان برمیدارد. آنچه به عنوان حرکات تصادفی کل بازو شروع می شود ، به ردپای اصلی اشکال و اشیا تبدیل شده است. در حدود 34 ماهگی فرزندتان مداد رنگی یا ماژیک را به روشی بالغ تر ، و گرفتن مداد خود را برای نوشتن شروع می کند. او از قبل شروع به برنامه ریزی برای آنچه می خواهد در نقاشی های خود ایجاد کند ، می کند و عاشق کپی و ردیابی اشکال با استفاده از مواد هنری مختلف و رنگ های خاص است. همانطور که او تجربه خود را گسترش می دهد ، او شروع به یادگیری بیشتر در مورد قسمت های خاص زبان نوشتاری می کند.

اکنون که او مهارت نوشتن رو به پایین را یادگرفته است ، کودک کوچک شما عاشق این است که آن را عملی کند. خواهید دید که او هنگام نقاشی حالت خوبی دارد و اینکه این چگونه بر جریان و سرعت خط خطی کردن وی تأثیر می گذارد. بسیاری از نقاشی های او ممکن است در این سن از حلقه ها تشکیل شده باشد. در ابتدا ممکن است دایره ها و خطوط نامنظمی از هر جهت مشاهده کنید ، اما وقتی او روی مچ دست و حرکات انگشت کوچک خود تمرین می کند ، تصویر زیبایی از خورشید را می بینید که روی کاغذش می درخشد. در این مرحله ، او دوست دارد مواد دیگری را در نقاشی های خود بگنجاند. خمیرمایه ، نوارهای کاغذی و رنگ برای این کار بسیار مناسب است. همانطور که ماژِیک را در دست دارد ، خمیر بازی را می چرخاند و نوارهای کاغذی را می چسباند ، خواهید دید که او از حرکات مچ دست گسترده و کنترل شده به اقدامات اصلی انجام شده با انگشتان دست خود رسیده است. او قدرت بیشتری روی عضلات خود پیدا کرده و فشاری را که به مداد رنگی وارد می کند را کنترل می کند. او سرانجام از رسم شکل به اشیا پیچیده تر پیشرفت میکند.

به یاد داشته باشید که همه چیز به هم پیوند خورده است. از آنجا که کوچولوی شما اکنون میتواند گفتگو کند، او می خواهد درباره آنچه در پشت نقاشی هایش است بیشتر توضیح دهد. مهارت تفکر انتزاعی او نیز در این مرحله نقش مهمی دارد. بیشتر به اشکال پیچیده مانند مربع علاقه مند خواهد شد. او شروع به معنی دادن به خطوط روی کاغذ می کند و می آموزد که چگونه آنها می توانند چیز دیگری مانند یک خانه را نشان دهند. این یک نقطه عطف مهم است زیرا کودک شما شروع به نام بردن از تمام خطوط و علائم خود می کند و می فهمد که اشیای واقعی می توانند توسط آنها نماد شوند. از آنجا که تاکنون او عملکرد اجزای مختلف بدن را نیز درک کرده است ، علاقه مند خواهد بود که افراد را ترسیم کرده و درباره آنها قصه بگوید. خواهید دید که مهارت های حرکتی اصلی او نیز شروع به تاثیرگذاری بر مهارت های مراقبت از خود می کند. حرکات دقیق ، قدرت عضلانی و تقسیم انگشت او منجر به دستکاری دکمه ها و به زودی بند کفش می شود.

مهارت های او به اندازه کافی رشد می کند تا بتواند تفاوت بین تصاویر و نوشتن را درک کند. او از خط خطی کردن تصادفی به آزمایش کردن حروف خواهد رسید. در ابتدا ، او برخی از موارد شخصی خود را می سازد زیرا حروف شبیه اشکالی است که او با آن آشنا است ، اما در نهایت او یاد می گیرد که نام خودش را بنویسد. تحقیقات نشان می دهد كودكان در حدود 4-3 سالگی مهارت های نوشتن را شروع می كنند. اینها نه تنها به عنوان یک بخش مهم از رشد سواد او بلکه برای استفاده او از زبان شفاهی و نوشتاری نیز به کار می روند. از حرکات تصادفی گرفته تا کنترل شده ، هر خط خطی که کوچولوی شما ایجاد می کند ، رشد مهارت های حرکتی اصلی و آمادگی خواندن و نوشتن او را برای سالهای آینده تقویت می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟